Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkıları

Haftanın en yeni şarkıları

Yepyeni şarkıları keşfetmeye hazırsanız, haftanın en yeni şarkıları arasından özenle seçtiğimiz listemiz size iham versin.

Yerli sahnenin en yenileri

Lil Zey – ‘Onlyfans’

Lil Zey‘in yeni şarkısı ‘Onlyfans’ rap ve hip hop esintileri taşıyor. Şarkıda Lil Zey özenti ve gösterişçi olan herkesi kendine has üslubuyla eleştiriyor. Klibini ise Ukraynalı yönetmen Lika Nadir çekti.

Cihan Mürtezaoğlu – ‘Camdan Tepside’

Sözü ve bestesi Cihan Mürtezaoğlu’na ait olan ‘Camdan Tepside’nin düzenlemesi ise Alaca (Mehmet Mutlu & Ata Bornova) imzası taşıyor. Bu şarkı, Cihan Mürtezaoğlu‘nun alışılagelen parçalarından daha farklı bir sound’a sahip.

Harun Adil ve Ahmet Üstüner – ‘Kocaman’

Yerli rap sahnesinin dikkat çeken isimlerinden Harun Adil’in 12 ayrı sanatçı ile 12 farklı düetten oluşan albüm çalışmasının ikinci teklisi olan ‘Kocaman’da Adil‘e Ahmet Üstüner eşlik ediyor.

Dönis – ‘Yolumu Bulsam da İnanmam’

Kısa bir süre önce yedi şarkılık ilk albümü “1996”yı yayınlayan Dönis‘ten yeni bir şarkı geldi. Dönis‘in diğer parçalarında olduğu gibi ‘Yolumu Bulsam da İnanmam’ın da söz ve bestesi kendisine ait.

Bekom – ‘Siner Kokular’

Rap müziğin sevilen isimlerinden Bekom’un yeni şarkısı ‘Siner Kokular’ın söz ve müziği Bekom’a, düzenlemesi ise Pangea Beatz’e ait.

Barış Demirel – ‘Bulsam Kendimi’

Bu yıl içerisinde ‘Gönül Yoldaşını Bulur’ ve ‘Ay’ teklilerini yayınlayan Barış Demirel şimdi de ‘Bulsam Kendimi’ adlı şarkısını dinleyicilerle buluşturdu.

Kum ve Yung Ouzo – ‘Tek Başıma’

Alternatif hip-hop sahnesinin dikkat çeken ismi Kum, Yung Ouzo ile bir araya geldi ve ortaya ‘Tek Başıma’ adlı şarkı çıktı.

Murda – ‘Bela’

Rap dünyasının sevilen isimlerinden Murda, kısa bir süre önce yayınladığı ‘Rarrii’ adlı teklisinin ardından yeni şarkısı ‘Bela’ ile karşımızda.

Şanışer ve Emre Aydın – ‘Kuytu Köşelerde’

Şanışer lakabıyla tanıdığımız Sarp Palaur ve Emre Aydın ortaklığı olan ‘Kuytu Köşelerde’, rock ve rap türlerinin hoş bir sentezini dinleyiciye sunuyor.

Canozan ve Moawk – ‘Kalbimi Duydun’ 

Bugüne kadar Deniz Tekin, Zeynep Bastık, Nova Norda, Sedef Sebüktekin ve Dolu Kadehi Ters Tut gibi alternatif sahneden birçok isimle işbirliği yapan Canozan, bu sefer Moawk ile birlikte ‘Kalbimi Duydun’ diyor.

Da Poet ve Kayra – ‘Manifest’

Da Poet ve Kayra‘nın bir araya gelerek yepyeni bir şarkı yapacağını sizlere kısa bir süre önce duyurmuştuk. İşte o beklenen şarkı geldi, ‘Manifest’ bugün yayında!

Yabancı sahnenin en yenileri

Arctic Monkeys – ‘Body Paint’

“The Cars” adlı yeni albümlerini kısa bir süre sonra yayınlayacak olan Arctic Monkeysden bir şarkı daha geldi. ‘Body Paint’i dinlediniz mi?

Ed Sheeran – ‘Celestial’

Dinlenme rekorları kıran ve son olarak ‘Lonely Lovers’ şarkısını çıkaran Ed Sheeran, ‘Celestial’ adlı yeni şarkısını sevenleriyle buluşturdu.

Shawn Mendes – ‘Heartbeat’

Shawn Mendes bunalımdan bunalıma koşsa da söz konusu üretim olduğunda frene basmıyor. Mendes‘in yeni şarkısı ‘Heartbeat’, “Lyle, Lyle Crocodile” filminin soundtrack’inde yer alıyor.

M.I.A – ‘Beep’

“MATA” adlı yeni albümünün çalışmalarını sürdüren M.I.A‘dan ‘Beep’ isimli yeni bir tekli geldi.

Men I Trust – ‘Billie Toppy’

7-8 Ekim’de Mix Festival’de sahne alacak isimlerden biri olan Men I Trust kısa bir süre önce yeni şarkısı ‘Billie Toppy’i yayınladı.

Björk – ‘Fosfora’

Ve haftalardır üstüne yazıp çizdiğimiz Björk ile bu haftanın yenilerine son noktayı koyuyoruz. Björk‘ün fantastik dünyasına açılan bir kapı niteliğinde olan “Fossora” albümü bugün yayınlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR