Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkıları

Haftanın en yeni şarkıları

Yerli sahneden yine birçok yeni şarkı var bu hafta yayınlanan. Keşfetmeye hazırsanız, başlıyoruz!

Lavta – ‘Eskisinden de Güzelsin’

Kasım ayında yeni EP’sini yayınlamaya hazırlanan alternatif rock müziğin üretken ismi Lavta, yeni teklisi ‘Eskisinden de Güzelsin’i dinleyicileriyle paylaştı. Grubun solisti ve söz yazarı Yusuf Avşar, yıllar önce hayatında olan bir kadının tekrar karşısına çıkması üstüne bu şarkıyı yazmış.   

Colt NS ve Avaz – ‘Altın Bilet’ 

Daha önce ‘Rast’ isimli projede bir araya gelen Avaz ve Colt NS ikilisi, şansa ihtiyacı olan insanların umutlarını temsil eden ‘Altın Bilet’ şarkısını yayınladı. Şarkının söz ve bestesi ikilinin ortak çalışması. 

The Nova – ‘Je T’aime’

The Nova, aşkı kendi diliyle anlattığı yeni teklisi ‘Je T’aime’ ile karşımızda. Yerli rap sahnesinde son zamanlarda sıkça duyduğumuz afro sound etkisindeki şarkı, prodüktör KOD‘un sıra dışı ses seçimi ile ayrı bir uyum yakalamış.

Güler Özince – ‘Hayaller Hayatlar’

Geçen aylarda ‘Balkon Sohbeti’, ‘Her Şey Dahil’, ‘Evde Yoktun’ teklilerini yayınlayan Güler Özince‘den ‘Hayaller Hayatlar’ adlı yeni bir şarkı geldi. Şarkının söz, müzik ve düzenlemesi her zamanki gibi Özince imzası taşırken, akustik gitar ve tuşlular da sanatçıya ait.

 

Ani ve Sali – ‘Bütün Dünyaya Ters’

Ani önümüzdeki kasım ayında yeni bir albüm çıkartacak. İşte o albümde yer alan şarkılardan biri olan ‘Bütün Dünyaya Ters’ bugün yayınlandı. Sali ile düet yapan Ani bu şarkıda aşkın negatifliğine dem vuruyor.

Çağrı Sinci – ‘Kaset’

Geçen hafta “Zig Zag” adlı EP’sinden ilk şarkısını yayınlayan Çağrı Sinci, ‘Kaset’ teklisini paylaştı. Bu şarkıda Sinci’ye No.1 ve Kaan Tanrıverdi, sitemleriyle ve protest sözleriyle eşlik ediyor.

Gökşin Derin – ‘Çevrimdışı Kalbin’

Sözü ve bestesi Gökşin Derin‘e, altyapısı ise Kaize imzası taşıyan yeni tekli ‘Çevrimdışı Kalbin’in mix ve mastering’i ise yine sanatçıya ait.

Zen-G ve Patron – ‘Nirvana’

Yerli rap sahnesinin sevilen iki ismi Zen-G ve Patron bir araya geldi ve ortaya ‘Nirvana’ şarkısı çıktı.

Ceren Gündoğdu – ‘Bir Ateşe Attın Beni’

Ceren Gündoğdu, Kamuran Akkor’un 80’li yıllara damgasını vuran kült şarkısı ‘Bir Ateşe Attın Beni’yi yeniden yorumladı. Onur Betin prodüktörlüğünde güncel elektronik sound’larla harmanlanan şarkının klibini ise Çağla Çağlar çekti.

 

Motive ve Jefe – “CHORBA”

Motive ve Jefe bir araya geldi ve “CHORBA” ismini verdikleri bir EP çıkardı. Toplumdan dışlanmış bir eski mahkum ve akıl hastasının isyan ve intikam hikayesini anlatan “CHORBA”, süresi 1 dakikayı aşmayan altı şarkıdan oluşuyor.

Elçin Orçun – ‘Bir Gün’

Alternatif müzik sahnesinde emin adımlarla ilerleyen Elçin Orçun, ikinci solo albümünün ilk teklisi ‘Bir Gün’ü yayınladı.

Fırat Akarsel – ‘Aramızda’

Geçen yıl yayınladığı ‘Umutlar Gökyüzü’ teklisinin ardından sesini duymadığımız Fırat Akarsel, ‘Aramızda’ adlı yeni şarkısıyla karşımızda!

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR