Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkıları

Haftanın en yeni şarkıları

Yerli müzik sahnesinin yine yepyeni şarkılar, EP’ler ve albümlerle tanıştığı bugünde haftalık müzik listemizi güncelliyoruz. 

Eypio & Kezzo – ‘Can’t Touch This’ 

Türkçe rap müziğin en çok dinlenen sanatçıları arasında yer alan Eypio, Kezzo ile bir araya geldi ve ortaya ‘Can’t Touch This’ çıktı.

Lavta – “Efsun”

Lavta‘nın uzun zamandır beklenen EP’si “Efsun”, art arda yayınladıkları dört teklinin ardından bugün çıkardıkları ‘Zaman Uyuya Kaldı’ ile tamamlandı. 

Tunç Aydoğmuş Co. – ‘Korkma’

Tunç Aydoğmuş Co.‘dan 28 Ocak’ta yepyeni bir albüm geliyor. “Yanlış Yerde” isimli albümün ilk şarkısı olan ‘Korkma’ ise bugün dinleyicilerle buluştu. Albümdeki ‘Yorgun Düştüm’ ve ‘Sürüne Sürüne’ şarkıları ise yakın zamanda yayınlanacak.

 

Taha Gürbüz – ‘Zaman’

Taha Gürbüz’ün önümüzdeki aylarda yayınlayacağı albümünden ‘Zaman’ adını verdiği dördüncü teklisi bugün çıktı! Şarkının sözü ve müziği Taha Gürbüz’e, düzenlemesi ise Gürbüz ve Alpay Vural’a ait.

Genç Osman – ‘Umudum Var’

Mavi Sakal grubunun solisti olarak tanıdığımız Genç Osman, solo çalışmalarına devam ediyor. ‘Umudum Var’ adlı yeni teklisinin sözü, müziği ve aranjesi Genç Osman‘a ait. Şarkı, çocuk olmanın naifliği ile sevmenin tarifsiz bir duygu olduğunu, büyüdükçe umut ve hayallerin yerini alan endişeler yüzünden ise birbirimize sevgimizi göstermekte ve de bunu dile getirmekte ne çok zorlandığımızı anlatıyor.

Faruk Çeliker – ‘Muhtacım’

Sözü ve bestesi Faruk Çeliker’e ait olan ‘Muhtacım’ şarkısı aşk hayatına ve bağlılık duygusuna dikkat çekiyor. R&B sound’unun öne çıktığı parçanın prodüktörlüğünü de yine Çeliker üstleniyor.  

Cihan Mürtezaoğlu – ‘Biz Yine Burda’

Cihan Mürtezaoğlu en son yayınladığı ‘Camdan Tepside’nin ardından arayı soğutmadan yeni şarkısını bugün yayınladı. ‘Biz Yine Burda’nın sözü, bestesi ve düzenlemesi Mürtezaoğlu‘na ait.

Bildiğin Gibi Değil – “Gelgit”

Bildiğin Gibi Değil, farklı müzik türlerini barındıran albümleri “Gelgit” ile karşımızda. Sound olarak alışkın olduğumuz BGD’ye nazaran daha sert ve modern tınılar albümde dikkat çekiyor.

Anıl Emre Daldal – ‘Son Dans’

‘Belki O da Üzgündür’ ve ‘Anlatamadığım Şeyler Var’ adlı parçalarıyla tanınan Anıl Emre Daldal, sözü, bestesi ve düzenlemesi kendisine ait olan ‘Son Dans‘ adlı yeni şarkısını çıkardı.

Vincent Baykal Ada – ‘Ve Çok Karanlık’

Vincent Baykal Ada’nın üç şarkılık EP’si “Biraz Umutlu ve Çok Karanlık Bu Öfke”nin son şarkısı ‘Ve Çok Karanlık’ın temelini 80’li yılları anımsatan synth’ler oluşturuyor.

Haluk Kurosman – ‘Dursun Zaman’ 

Şarkı yazarı ve prodüktör Haluk Kurosman’ın “Duru” projesinde yer alan “Duru II” albümünün ikinci şarkısı ‘Dursun Zaman’ yayınlandı. İlk olarak maNga’dan dinlediğimiz bu şarkıya Kurosman‘ın getirdiği yorumu dinlemenizi öneririz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR