Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkıları

Haftanın en yeni şarkıları

Alternatif sahnenin ve Türkçe rap’in severek dinlenen sanatçılarının en yeni şarkılarını radarınıza almanın tam sırası!

Can Oflaz – ‘Kolye’

Can Oflaz’ın üniversite yılarında kaleme aldığı yeni şarkısı ‘Kolye’, sitem ve özlem dolu sözlere eşlik eden funk ve elektronik pop tınılarıyla melankolik bir dans parçası. Şarkının sözleri ise Oflaz ve Merve Deniz‘e ait.

Şekersiz – ‘Seni Aramaya Niyetliyim’

Söz ve müziği Şekersiz‘in solisti Yunus Emre‘ye ait olan yeni şarkı ‘Seni Aramaya Niyetliyim’, grubun ‘Acının Tebessümü’ adlı son teklilerinden sonra bu sene yayınladığı ilk elektronik altyapılı şarkı olması açısından farklılık taşıyor.

Kum – ‘Bize Göre Değil Aşk’

“Bir şey vаr içimde tutаmıyorum, kime nаsıl bаğlаnsаm, senden kopаmıyorum” sözleriyle dikkat çeken Kum‘un yeni şarkısı ‘Bize Göre Değil Aşk’ bugün yayınlandı.

Aga B & Barış Demirel – ‘Üzümlü Kek’

Türkçe rap sahnesinin sevilen isimlerinden Aga B‘ye yeni şarkısı ‘Üzümlü Kek‘te Barış Demirel trompetiyle eşlik ediyor.

Burakbey – “Deliler Oratoryosu”

Bundan birkaç ay önce Aga B‘nin eşlik ettiği ‘Yeni İlahiler’ adlı şarkısıyla ilk albümünün haberini veren Burakbey, intro dahil altı şarkıdan oluşan “Deliler Oratoryosu”nu yayınladı.

Burak Alkın – ‘Bana mı Sitemin’

Söz yazarlığı ve besteci kimliğiyle Türk pop müziğe birçok şarkı kazandıran Burak Alkın, bu kez kendi teklisiyle karşımızda. Afro pop tarzındaki ‘Bana mı Sitemin’i dinlediniz mi?

Kahadırbartal – “Humanoid Lizard”

Kahadırbartal’ın etnik ve elektronik öğeleri bir arada harmanlayan yeni EP’si “Humanoid Lizard” dinleyicileri kış günlerinde Ege kıyılarına ve sürpriz bir partiye davet ediyor.

Aybüke Poçan – ‘Keyfe Keder’

Geçen ağustos ayında Cake Mosq’tan esinlenerek yazdığı ‘Bi’ Bilsen’ adlı teklisiyle müziğe dönüş yapan Aybüke Poçan, yeni şarkısı Keyfe Kederde sıkılmışğı ve nefreti, empati kurmanın çok da zor olmayacağı bir dille anlatıyor.

Faruk Çeliker – ‘Ardımdan’

Faruk Çeliker, söz ve müziği kendisine ait yeni şarkısı ‘Ardımdan’ ile karşımızda. R&B ve trap tınılarının hakim olduğu şarkısında Çeliker duygularını dinleyiciye agresif ve derin bir şekilde hissettiriyor. 

Mavi Zebra – ‘Kafamın İçinde’

Mavi Zebra‘nın “Nerede Kalmıştık” adlı EP’sinden ikinci tekli olan ‘Kafamın İçinde’, Latin esintilerinin ağırlıkta olduğu, nakaratıyla dikkat çeken bir şarkı. Söz ve müziği Mavi Zebra’ya ait olan şarkının mastering’i ise Onur Tulum‘a ait. 

Sefo – ‘Beni Beni’

Söz ve müziği Sefo‘ya ait olan ‘Beni Beni’ isimli şarkının düzenlemesi her zamanki gibi Aerro‘ya ait. Şarkının klibi ise Mert Dan tarafından çekildi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR