Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkıları

Haftanın en yeni şarkıları

Bu hafta yerli müzik sahnesine birçok yeni şarkı giriş yaptı. Onlar arasından en dikkat çekenleri sizler için bir araya getirdik. 

Deniz Tekin, Geeva Flava & Dilan Balkay – “Mana”

Deniz Tekin, Geeva Flava ve Dilan Balkay bir araya gelerek “Mana” adında yeni bir EP çıkardı. Ep’de yer alan üç şarkının sözleri Deniz Tekin, müzikleri ise hem Tekin hem de Geeva Flava ve Dilan Balkay‘a ait.

Birkan Nasuhoğlu – ‘Uç da Gel’

Söz ve müziği Birkan Nasuhoğlu’na ait olan ‘Uç da Gel’, türkü formunda olmasıyla sanatçının diskografisinde ön plana çıkıyor. Şarkı, incelikle yaşanmak istenen bir aşkın hikayesini ve aşığın özlemini anlatarak ‘Yolların Gözledim’le başlayan ve ‘Seni Bana Getir’le devam eden üçlemenin son parçası aynı zamanda.

Güneş – ‘Gitme Bebé’

Bu yılın Spotify listelerinde ‘Suçlarımdan Biri’ adlı şarkısıyla en çok dinlenen isimlerden biri olan Güneş, yılı bitirmeden ‘Gitme Bebé’ diyor.

Seçkin Türk & Çağan Şengül – ‘Ben Bilmem’

Seçkin Türk, melankolik şarkılarıyla geniş bir dinleyici kitlesine hitap eden Çağan Şengül ile bir araya geldi ve söz ile müziği kendisine ait olan ‘Ben Bilmem’i Şengül ile birlikte seslendirdi.

Zemin Kat – ‘Dön Bana’

2020 yılında yayınladığı ilk teklisi ‘Sana Benzeyen Her Şeye’ adlı şarkısıyla yerli müzik sahnesine güçlü bir giriş yapan Zemin Kat, yeni şarkısı ‘Dön Bana’yı bugün yayınladı.

Bade – ‘Farkındayım’

Naif ve duru sesiyle farklı bir sound yakalayan Bade, altı şarkıdan oluşan ve kendi ismini taşıyan EP’sinden ‘Farkındayım’ şarkısını dinleyicilerle buluşturdu. Sezen Aksu‘nun hit şarkıları arasında yer alan ‘Farkındayım’a yazdığı İngilizce sözlerle parçaya farklı bir yorum katıyor. Şarkının klibi ise Harun Güler imzası taşıyor.

Ezgi Erdoğan – Şiirlerim Hep Sendin

Bu yıl yayınladığı ‘Var Olamaz Bu His’ ve ‘Gecenin Gündüze Direnişi’ teklilerinin ardından Ezgi Erdoğan ‘Şiirlerim Hep Sendin’ ile karşımızda.

Baneva – ‘Terk Etmek İstedim’

Türkçe rap dünyasının son zamanlarda yükselen isimlerinden Baneva, geçen yıl çıkardığı ilk albümü “Manifestor”un ardından bu yıl üst üste yayınladığı teklilerle dikkat çekiyor. Yeni şarkısı ‘Terk Etmek İstedim’i ise bugün yayınladı. Şarkının klibi Bünyamin Ermiş tarafından çekildi.

 

Şenay Lambaoğlu – ‘Hava Kararınca’

Şenay Lambaoğlu’nun Genco Arı ile yıl içinde sürdürdüğü müzikal ortaklığın beşinci şarkısı ‘Hava Kararınca’ müzikseverler ile buluşuyor. Şarkı funk, R&B ve elektro yapısının getirdiği enerjiyle dinleyenleri pozitif bir ruh haline kavuşturuyor.

Nuri Harun Ateş – ‘Kalp Ağrısı’

Nuri Harun Ateş’in sözü ve müziği Sezen Aksu’ya, aranjesi ise Ayhan Günyıl’a ait olan ‘Kalp Ağrısı’ şarkısına kattığı yeni yorumu dinlediniz mi? Bu parça aynı zamanda Nuri Harun Ateş‘in Sezen Aksu şarkıları üçlemesinin ilkini oluşturuyor.

Mela Bedel – ‘Pembe Güller’

Mela Bedel yeni EP’si için çalışmalarına tam hız devam ederken, yeni şarkılarını da dinleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. ‘Pembe Güller’ isimli yeni parçası ise gerek sözleri gerek sound’uyla dinleyenin içine işliyor.

Tunç Aydoğmuş Co. – ‘Sürüne Sürüne’

Tunç Aydoğmuş Co.‘nun çıkış albümünden yeni bir tekli bizlerle. ‘Sürüne Sürüne’, ne kadar kaçmak istersek isteyelim eninde sonunda kendimize ve gölgemize dönmek zorunda olduğumuzu anlatan bir parça.

 

Lider – ‘Saha’

Sözü ve bestesi Lider‘e ait olan yeni şarkısı ‘Saha’, müzisyenin yorgunluklarını, hesaplaşmalarını atmosferik sesler üzerine dizdiği sözlerle ifade ediyor. Şarkının aranjesi ise Be‘ye ait.

BaBa ZuLa – ‘Haller Yollar’

BaBa ZuLa, Gain Sahne için kaydettiği ve geçen hafta yayınladığı ‘Urfa Beşeri Hoyratı Hikayesi’ parçasının ardından ikinci şarkı olan ‘Haller Yolları’ da dijital platformlarda yayınladı. Şarkının sözü ve müziği ise Murat Ertel ile Esma Ertel‘e ait.

The Ringo Jets – ‘Last Man Standing’

The Ringo Jets‘in yeni şarkısı ‘Last Man Standing’, grubun bugüne kadarki en kişisel anlatıya sahip eserlerinden biri olarak tanımlanıyor. Ayrıca şarkı grup üyesi Tarkan Mertoğlu’nun ilk prodüktörlük ürünü. Grubun yeni albümü “Radio Ringo” ise Şubat 2023’te dinleyicilerle buluşacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR