Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkıları

Haftanın en yeni şarkıları

Bugün taze taze yayına giren yeni şarkılar arasından en dikkat çekenleri keşfetmeye hazır mısınız?

Türkü Turan – ‘Tamam’

Türkü Turan aslen oyuncu olmakla birlikte aslında müziğin içine doğmuş biri. Haliyle hayatının fonunda hep müzik vardı ve bugüne kadar duru sesi ile birçok yapımda yer alıp birçok sanatçıyla da bir araya gelerek düet yapma fırsatı yakaladı ki bunlardan en dikkat çekeni Emir Ersoy ile birlikte çalıştıkları ‘Köprüaltı’ cover’ıydı. Müziğe dair tutkusunu en sonunda gerçeğe dönüştüren Türkü Turan, sözleri kendisine, müziği Samet Evci‘ye ait olan ‘Tamam’ adlı parçasını bugün yayınladı.

Batu Akdeniz ve Koray Candemir – ‘Bir Sebebi Var’

Batu Akdeniz geçen yıl ilk uzunçaları “Bir Kalbin Çöküşü”nü yayınladıktan sonra albümdeki beş şarkıyı müzisyen dostlarıyla yeni düzenlemeler yaparak akustik olarak yayınlamaya başladı. Bu EP’den ikinci ve son teklisini ise Koray Candemir düetiyle yayınladı. Yaklaşık iki yılın ardından bu ikiliyle yeniden hayat bulan ‘Bir Sebebi Var’, akustik gitarların yanı sıra elektro gitarlar ve sinematik davulların katkısıyla yepyeni bir rock şarkısı enerjisine bürünüyor.

Baturalp – ‘Niye Beni Benimle Bırakıp Gittin’

2019 yılında yayınladığı “Karışık Bir Albüm”den sonra bu yıl hızlı bir üretim sürecine giren Baturalp, ‘Niye Beni Benimle Bırakıp Gittin’ adlı yeni teklisini bugün çıkardı. Şarkının söz ve düzenlemesi Baturalp‘e, bestesi ise hem kendisine hem de Onur Gülanber‘e ait.

BEGE ve Yung Ouzo – ‘2T1BB’

BEGE olarak tanıdığımız Berkcan Güven, Yung Ouzo‘yla birlikte çıkardığı yeni teklisi ‘2T1BB’yi bugün yayınladı. Geçtiğimiz aylarda Reckol ile birlikte çıkardığı ‘Feragat’ parçası ve geçen yıl yayınladığı “BEGEFENDİ” albümüyle rap müzik dünyasının dikkat çeken isimlerinden biri haline gelen BEGE‘nin uzun bir aradan sonra çıkardığı yeni teklisi ‘2T1BB’bin klibi ise yakında Berkcan Güven‘in YouTube kanalında yayınlacak.

Kimera ve KÖK$VL – ‘Mumya’

Daha önce yayınladığı ‘Suç’ ve ‘Deja Vu’ parçaları ile dikkat çeken Kimera, “DNA” isimli yeni EP albümünden ilk teklisi “Mumya”yı bugün yayınladı. Rap’in önde gelen isimlerinden KÖK$VL’ın Kimera‘ya eşlik ettiği parçanın müzik prodüksiyonu Groza Beatz‘e ait.

Damla Durakçay – ‘Keyfin Bilir’

70’li yılların disko kültürünü günümüz ritimleriyle bir araya getiren Damla Durakçay, ‘Keyfin Bilir’ adlı teklisini bugün müzikseverlerle buluşturdu. Pop, elektronik ve bas ritmleri eşlik eden şarkının düzenlemesi Efe Yemez‘e ait. Tayfun Çetinkaya’nın yönetmenliği ve Soner Tunca’nın görüntü yönetmenliğinde çekilen klip ise şarkının ruhunu olduğu gibi yansıtıyor.

Nuri Harun Ateş – ‘Saklanır Nisan’

Vera grubunun ‘Saklanır Nisan’ adlı şarkısını güçlü sesiyle yeniden yorumlayan Nuri Harun Ateş şarkıyla ilgili olarak, “Masal gibi bir şarkı ‘Saklanır Nisan’… Karlı bir kış gününde karşıma çıktı ve hemen elimden tutup dansa kaldırdı beni. Gelecekte yaşayacağım bir aşk ihtimalini hayal ede ede söyledim. Ne demişler gelin ata binmiş, ya nasip demiş. Bu şarkı hepimize iyi gelsin, bahtımız hep açık, içimiz hep bahar olsun” diyor. Söz ve müziği Vera grubuna ait olan şarkının düzenlemesi ise Ogün Dalka‘ya ait.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR