Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkıları

Haftanın en yeni şarkıları

Bugün yayınlanan en yeni şarkıları keşfetmeye hazırsanız, dinlemeye başlayalım.

Kendimden Hallice – ‘Kötüsünü Kendime Yaptım’

Alternatif sahnenin son zamanlarda dikkat çeken gruplarından Kendimden Hallice, yeni şarkıları ‘Kötüsünü Kendime Yaptım’ı bugün yayınladı. Şarkının sözleri ve müziği ise grubun solisti Ozan Özalp‘e ait.

Deeperise ve Jabbar – ‘Raf’ (Space Motion Remix) 

Deeperise ve Jabbar’ın 2017 yılında çıkardığı ve milyonlar dinlenen ‘Raf’ı Sırp asıllı DJ Space Motion yeniden yorumladı. Şarkının bu remix versiyonunda dinamik ve güçlü altyapılar dikkat çekiyor. 

Minelli ve R3HAB – ‘Deep Sea’

‘Rampampam’ şarkısıyla tanınan Rumen şarkıcı Minelli ile Fas asıllı DJ ve müzik prodüktörü R3HAB‘ın iş birliği ile ortaya çıkan ‘Deep Sea’ adlı tekli bugün yayınladı. Özellikle elektronik müzikseverlerin bu şarkıya bir şans tanımasını öneririz.

Young Bego – ‘Nefretler’

Türkçe hip-hop müziğin özgün isimlerinden Young Bego, punk ve rock ritimlerinin eşlik ettiği ‘Nefretler’ adlı teklisini bugün dinleyicilerle buluşturdu. Şarkının klibinde Young Bego’ya gitarda Khontkar’ın ve bass gitarda GRKM’in eşlik ediyor. Ekibin adeta bir garage band havasına bürünmesi, müzikseverleri adeta 90’lı yıllara doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Taha Gürbüz – ‘Kaygılar’

Alternatif sahnenin sevilen isimlerinden Taha Gürbüz, yeni albümünü önümüzdeki aylarda yayınlamaya hazırlarken, albümün ikinci teklisi olan ‘Kaygılar’ı bugün müzikseverlerle buluşturdu. Albümün ilk teklisi olan ‘Hiç Halim Yok’taki o tatlı isyan duygusu, pop, disko ve funk ritimleri içeren bu şarkıda da devam ediyor.

Burakbey ve Aga B – ‘Yeni İlahiler’

Burakbey 2021 yılında çıkardığı \Pürhayal/’ teklisinin ardından son çalışması ‘Yeni İlahiler’ ile karşımızda. ‘Yalanlar’, ‘Algımız Pis’ ve ‘Yoruldum’ gibi parçalarıyla tanınan Aga B‘nin eşlik ettiği şarkı, ifade özgürlüğü, cesaret, üretme arzusu gibi temalarla pop, hip-hop ve elektronik ritimleriyle yeni inanç sistemlerinin mümkünlüğünü sorguluyor.

Cem Adrian ve Hande Mehan – ‘Sevdim Seni Bir Kere’

Cem Adrian ve Hande Mehan, Özdemir Erdoğan’ın sevilen şarkılarından ‘Sevdim Seni Bir Kere’nin yeniden yorumunda bir araya geldi. Türk müzik tarihinde klasikler arasında yer alan bu şarkının yeni yorumunda ikilinin yumuşacık sesi dinleyicinin içini ısıtıyor.

Asil Slang ve Slong – ‘B.A.Y.’

Asil Slang ve Slong ikilisinin ‘B.A.Y.’ adını taşıyan teklileri sizleri dans pistine sürükleyecek kadar enerjik. Sözleri Asil Slang, bestesi Slong, düzenlemesi ise Asil Slang ve Slong imzası taşıyan ‘B.A.Y.’ bugün tüm dijital platformlarda yayında.

Dönis – ‘Arar İnsan’

15 Temmuz’da yeni albümünü yayınlamaya hazırlanan alternatif sahnenin son zamanlarda yükselişe geçen isimlerinden Dönis, son teklisi ‘Arar İnsan’ı bugün çıkardı. Şarkının söz ve müziğini, aynı zamanda prodüktörlüğünü de üstlenen Dönis, yeni şarkısı ‘Arar İnsan’da insanın anlam arayışını anlatırken daha önceki şarkılarında da sıklıkla karşılaştığımız synth altyapısından yararlanıyor.

 

Sera Savaş – ‘Kuş Sürüsü’

Kendi yazdığı şarkılarla dikkat çeken Sera Savaş, ekim ayında çıkaracağı 11 şarkılık ilk albümünün dördüncü teklisi olan ‘Kuş Sürüsü’nü bugün yayınladı. Şu ana kadar ‘Başkasının Rüyası’, ‘Böyle Kalma’ ve ‘Anlar mısın ki’ şarkılarını yayınlayan Sera Savaş‘ın yeni albümündeki tüm şarkıların düzenlemesi ise Berkant Ali İncesaraç’a ait.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR