Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkıları

Haftanın en yeni şarkıları

Yerli müzik sahnesinin en yeni şarkıları arasından en dikkat çekenleri bir araya getirdik. 

İlhan Şeşen – ‘Sevişebilseydik’

İlhan Şeşen‘in sekiz yılın ardından çıkaracağı ilk solo çalışması olan “Basmakalıp” EP’sinin ikinci şarkısı ‘Sevişebilseydik’in sözü ve bestesinde Şeşen’in, aranjesi ve çalınan tüm enstrümanlarda ise Fuat Şeşen’in imzası bulunuyor.

Güler Özince – ‘Evde Yoktun’

Güler Özince geçen aylarda yayınladığı ‘Balkon Sohbeti’ ve ‘Her Şey Dahil’ adlı teklilerinden sonra şimdiyse ‘Evde Yoktun’la karşımızda.

Neslihan Engin – ‘Masal’

Neslihan Engin ‘Kimya’ ve ‘Şehir’ parçalarının ardından ‘Masal’ı yayınladı. Şarkının söz ve müziği Engin’e, düzenlemesi ise Efeflow’a ait. ‘Masal’, Japonlar’ın ikigai felsefesinden esinlenerek ortaya çıkmış, pozitif çağrışımları olan bir şarkı.

Çağan Şengül – ‘Yana Yana’

Çağan Şengül ilk albümü “Yangın”ın ikinci teklisi olan ‘Yana Yana’yı yayınladı. Şengül, sözü müziği Cem Yenel ile hazırladıkları, düzenlemesi ise Burak Bedirli’ye ait olan şarkıda ayrı kalan kalplerin yaralarını sarıyor.

Burakbey – ‘Aradım’

Geçen ay Aga B ile çıkardıkları ‘Yeni İlahiler’ şarkısının ardından Burakbey kısa bir süre sonra yayınlanacak olan ilk albümünden ikinci bir parçayı daha paylaştı. ‘Aradım’ dijital platformlarda yayında!

Karakter – ‘Solar Plexus’

Karakter‘in synth house ve old school funk esintileri taşıyan yeni teklisi ‘Solar Plexus’un bestesi ve prodüksiyonu Karakter’e, aranjesi ise Zeynep Oktar’a ait.

Efza – ‘An’

Farklı müzik tarzıyla dikkat çeken Efza, ‘An’ isimli yeni şarkısını bugün çıkardı. Şarkı bizlere kabuklarımızı kırıp varoluşu ve yasam amacını ruhsal etkinliklerle düşünme yetisini anlatıyor.

Caner Öner – ‘Film Gibi’

Söz ve müziği Caner Öner‘e ait olan ‘Film Gibi’, sonunu bildiğimiz bir filmi seyreder gibi seyrettiğimiz ve yaşadığımız bir aşkın hikayesini anlatıyor. Şarkının mix ve masteringi ise Can Doe‘ye ait.

Kalaha – “Tutku”

Kalaha, Hilal Kaya ve Danimarkalı grup Aarhus Jazz Orchestra işbirliği ile ortaya çıkan bu albüm, Kalaha‘nın ilk uzun soluklu Türkçe albümü olma özelliği taşıyor. Albümdeki şarkılar Anadolu saykodelik rock ve 70’lerin kozmik funk ve disko esintilerini taşıyor.

Aybüke Poçan – ‘Bi’ Bilsen’

Aybüke Poçan‘ın Cake Mosq‘dan ilham alarak yazıp bestelediği ‘Bi’Bilsen’ adlı yeni teklisi, bir ötekileştirilme hikayesini anlatıyor. Yanlış bir bedende sıkışmış bir karakterin hikayesini şarkısına taşırken toplum baskısına dikkat çekiyor.

Mert Tunçmakas- ‘Bir Sevgili Bulamadım’

Melek Mosso, Evdeki Saat, Bağzıları gibi isimlerin bir araya geldiği “Selahattin Sarıkaya Şarkıları” albümüne katkı sağlayan isimlerden biri olan Mert Tunçmakas‘ın ‘Bir Sevgili Bulamadım’ adlı şarkıya getirdiği yeni yorum bugün yayınlandı. Şarkı albümün amacı olan eski şarkıları yeni nesille bir araya getirmeyi oldukça iyi başarıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR