Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkıları burada!

Haftanın en yeni şarkıları burada!

Eveeet, bugün günlerden cuma yani birçok yeni şarkının yayınlandığı ve yeni seslerle tanıştığımız haftanın en güzel günü. O zaman bugün yayınlanan yeni şarkılardan hazırladığımız seçkiyle sizleri baş başa bırakıyoruz. 

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

Can Oflaz – ‘En İyi Bildiğim Şey’

Can Oflaz 2019 yılında çıkardığı “Hayal” adlı ilk albümünden sonra yeni albüm hazırlıklarına başladı. İşte o yeni albümden ikinci şarkı ‘En İyi Bildiğim Şey’ bugün yayınlandı. Sözü ve bestesi kendisine ait olan bu şarkının düzenlemesini Gürsel Çelik üstlendi. Şarkının mix–mastering’i de Özgür Yurtoğlu tarafından yapıldı. Şarkının klibi ise üç gün boyunca Roma’da Merve Deniz tarafından çekildi. İki farklı zamanda ilerleyen klip, geçmişte yaşanan her şeyi önce hatırlayıp, sonra da kapıları ardından kapatan bir kendini bulma hikayesini anlatıyor.

Holistic Tsunami – ‘Son Yaz Günü’

Punk müziğin Türkiye’deki yeni temsilcilerin Holistic Tsunami, yeni şarkısı ‘Son Yaz Günü’ ile dinamik ve güçlü bir çalışmayı dinleyiciyle buluşturuyor. Şarkının sözleri ise Robin Polat’a ait.

Rody Dünyada – ‘Sensiz Hiçim Ben’

Aşk şarkılarıyla tanınan Rody Dünyada, ‘Sensiz Hiçim Ben’ adlı şarkısıyla yine romantik ruhlara hitap ediyor. Grubun solisti ve söz yazarı Ümit Sergin dört yıl önce telefonuna kaydettiği bestesine ayrılma ihtimalini düşünerek söz yazdı ve ortaya bu şarkı çıktı. 

Sera Savaş – ‘Bir Hoşsun’

Duygusal şarkılarıyla tanınan bir diğer isim ise Sera Savaş. “Aşık olmayı ve insanın kendisini bir başkasının kollarına bırakmayı ‘insanın kendi uçurtmasıyla başka birisinin fırtınasında gezinmesine’ benzetiyorum” diyen Savaş‘ın son teklisi ‘Bir Hoşsun’, aşkın en güzel halini dinleyiciyle buluşturuyor. 

Ani – ‘Nehir’

Yepyeni bir isim karşınızda. Ani, 10 şarkılık albümüyle müzik piyasasına giriş yaptı ve albümün intro’su ‘Nehir’ ile karşımızda. Şarkı, hip-hop tabanlı olmak üzere pop rap, experimental rnb, cloud rap, trap ve altyapı çalışmalarında synth içeriyor. ‘Nehir’in söz ve müziği ise Ani‘ye ait. 

Buğra Pakbeşe – ‘Düşüncelerden’

İnsanın varoluşsal kaygılarını bir yana bırakıp hayatı akışında yaşamayı ele alan şarkılarıyla dikkat çeken Buğra Pakbeşe, yeni teklisi ‘Düşüncelerden’de nostaljik ögelerle elektronik tınıları bir araya getiriyor.

Vincent Baykal Ada – ‘Öfke’

Vincent Baykal Ada‘nın üç şarkı içeren EP’si “Biraz Umutlu ve Çok Karanlık Bu Öfke”den ikinci teklisi ‘Bu Öfke’, alternatif rock tınılarını elektronik ögelerle birleştiriyor. Sözü, müziği ve düzenlemesi Vincent Baykal Ada’ya ait olan şarkı, hangi ölçekte olursa olsun, erk sahiplerine bir sesleniş diyebiliriz.

Mertkan Erkan ve İdil – ‘Gelme’ 

Söz yazarı ve besteci Mertkan Erkan, İdil ile bir araya geldi ve ortaya ‘Gelme’ çıktı. Sevginin olumlu ve olumsuz yönlerini konu alan şarkı, dnleyiciyi bir yandan duygusal bir boşluğa sürüklerken, bir yandan da dance pop altyapısı ile sizleri dans pistine davet ediyor.

Ceren Gündoğdu – ‘Kapı’

Sözü ve müziği Ceren Gündoğdu’ya ait olan ‘Kapı’, kaostan ve kederden uzaklaşıp
kendine ait bir odada soluklanmak ve aşkı iliklerine kadar hissetmek isteyen birinin duygusal yolculuğunu anlatıyor. Şarkının klibini ise Begüm Koçum çekti.

LEO – ‘O La La ‘

Türkçe rap sahnesine giriş yapan yepyeni bir isim karşınızda LEO. Profesyonel kariyerinin ilk adımı olan ‘O La La’ teklisi ile sizleri ev partisine davet ediyor. Sözleri Mustafa Doğan‘a (LEO), müziği ise Alihan Şahin‘e ait olan şarkı, günümüzün plastikleşip iyiden iyiye sığlaştığı arkadaşlık ilişkilerini konu ediniyor.

Melike Şahin – ‘Öpmem Lazım (Baker Aaron Remix)’

Melike Şahin‘in geçen yıl yayınladığı “Merhem” albümünde yer alan ‘Öpmem Lazım’ şarkısını, organik sesler ve enstrümanlar kullanarak afro beat tarzında yeniden yorumlayan Baker Aaron, şarkının daha hareketli ve dans edilebilir bir versiyonunu yarattı.

Caner Öner – ‘Senden Sonra’

Caner Öner‘in yeni teklisi ‘Senden Sonra’ bugün yayınlanan bir diğer şarkı. Parça, ayrılık öncesi teselli cümlelerini aklının bir köşesine yazmış, fakat yine de kalbinin kırık olduğunu anlatmaya çalışan bir insanın çağrısını anlatıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR