Ana SayfaHaberlerHaftanın en yeni şarkılarını dinlediniz mi?

Haftanın en yeni şarkılarını dinlediniz mi?

Yerli sahnenin severek dinlenen sanatçılarının bu hafta yayınlanan en yeni albümleri ve şarkıları sizlerle.

Sufle – ‘İyi Değilim’

Sufle‘nin yeni şarkısı ‘İyi Değilim’, geride kalanın yaşadığı yoksunluğu dile getirerek adeta içinize işliyor. Şarkının sözü ve müziği ise Göksu Taşçeviren‘e ait.

İkiye On Kala – ‘Arıyosam Açma’

İkiye On Kala ardı ardına teklilerini yayınlamaya devam ediyor. Birkaç hafta önce ‘Zaman Zor Zemin Çöl’ adlı teklisini yayınlayan İkiye On Kala yeni şarkısı ‘Arıyosam Açmayı’, “Bu şarkının adını unutabilirsin ama tadını asla. Birlikte yaşlanacağız mı?” diyerek paylaştı.

Khontkar – ‘Gözyaşı Rapsodi 2’

Khontkar, “Gözyaşı Rapsodi” adını verdiği şarkı serisinin ilki olan ‘Gözyaşı Rapsodi 2’yi bugün yayınladı. Alter egolarıyla meşhur olan Khontkar, bu projenin başrolündeki ismi “Ultimate Khontkar“ olarak tanımlıyor.

Hedonutopia – “7”

2016’da yayınladıkları ilk albümleri “Ucube Dizayn”ın ardından 7 yıl boyunca 7 şarkıdan oluşan 7 albüm yayınlamaya karar veren Hedonutopia, sırasıyla bu yıla kadar “Yarı Cennet”, “Yakamoz Sandalı”, “Arzu Ütopyası”, “Beyaz Durak”, “Nergist” albümlerini yayınladı. Bugünse serinin son yani yedinci albümü olan “7”yi dinleyicilerle buluşturdular!

Ars Longa – ‘Aramızda Okyanus’

“Aramızda sadece yıllar değil artık bir okyanus var”… Bu sözler Ars Longa‘nın yeni şarkısı ‘Aramızda Okyanus’a ait. Grup bu yıl içerisinde, ‘Bu Başlangıç’, ‘Harcı Alem’ ve ‘Umut En Son’ teklilerini yayınlamıştı.

Klor – ‘Sonu Aynı’

Klor‘un yeni EP’sinden ilk tekli geldi! ‘Sonu Aynı’ şarkısı yüksek enerjili sound’uyla farklı bir atmosfer sunarken, 80’lerin isyankar ruhunu güçlü ritimler ve dans ettiren melodilerle elektronik bir temelde bir araya getiriyor.

Asil Slang – ‘Piyango’

Asil Slang, yeni yıla girmeden hemen önce son teklisi ‘Piyango’yu yayınladı. Sert üslubu ve kullandığı farklı vokal teknikleriyle dikkat çeken şarkının sözü Asil Slang, müziği ise Slang ve Bury imzası taşıyor.

BaBa ZuLa – ‘Urfa Beşeri Hoyratı Hikayesi’

Türk halk müziği öğeleriyle bezeli, elektronik müziğin olanaklarından faydalanan psikedelik müzik grubu BaBa ZuLa, ‘Urfa Beşeri Hoyratı Hikayesi’ adlı parçasının canlı performans kaydını bugün yayınladı. İkinci canlı performans kaydı olan Haller Yollar’ ise 16 Aralık’ta yayınlanacak.

Ceyz – ‘Gel Yanıma’

Yepyeni bir isim karşınızda! Can Deniz Coşkun, “Ceyz” mahlasıyla hip hop & rap ve pop rap alanında üretimde bulunuyor. Sözleri, müziği ve düzenlemesi Ceyz’e ait olan ‘Gel Yanıma’ ise yayınladığı ilk teklisi.

NVZ – ‘Zorum Var’

Yerli hip hop sahnesine bugün yeni bir kadın Mc adım attı! NVZ (Naz), yeniden doğuş hikayesini karakterini yansıtan trap sound’larıyla harmanlayarak anlattığı ilk tekli çalışması ‘Zorum Var’ı yayınladı. 

Rody Dünyada – ‘Kapat Gözlerini’

Duygusal şarkılarıyla tanıdığımız Rody Dünyada, karamsarlıktan kurtulup yeniden ayağa kalkmaya cesaretlendiren yeni şarkısı ‘Kapat Gözlerini’ ile hüzünden çok umut aşılıyor. 

Can Koç – ‘Kendine Ayır Beni’

Duygu dünyasını imgelerle dinleyicisine sunan Can Koç, yeni teklisi ‘Kendine Ayır Beni’ ile karşımızda. Koç, bu şarkının klibiyle dinleyicisine hem görsel hem de işitsel bir deneyim yaşatıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR