Ana SayfapopHakan Kalgıdım'dan "Kabusundaki Sarmaşık"

Hakan Kalgıdım’dan “Kabusundaki Sarmaşık”

“Dökünce Gül Dikenlerini” ve “Sevgilim” gibi şarkılarıyla dikkat çeken Hakan Kalgıdım, yepyeni şarkısı “Kabusundaki Sarmaşık” ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Hakan Kalgıdım; sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi ve mix & mastering’i Volkan Karaman’a ait. Vokal kayıtları Mahmut Albulak tarafından Blue Kite Audio’da tamamlanan şarkının geri vokallerinde Merve Çalkan, Onur Selçuk ve Hakan Kalgıdım birlikte yer aldı.

Enes Tural yönetmenliğinde çekilen video klip şarkı ile eş zamanlı olarak müzikseverlerin beğenisine sundu.

Annesi ile olan ilişkisi ve çocukluğunda yaşadıklarından ilham alarak yazdığı şarkısı “Kabusundaki Sarmaşık”ı kişisel manifestosu olarak tanımlayan Kalgıdım, olduğu gibi sevilip kabul görmeyi bekleyen birinin isyanıyla şarkısına başlayarak tüm kırgınlıkları geride bırakıp bir arada olabilmenin arzusuyla, umut dolu bir çağrıyla sonlandırıyor. Etkileyici sözleri, gücü artarak büyüyen synth-pop düzenlemesiyle “Kabusundaki Sarmaşık” dinleyicisini duygu yüklü bir yolculuğa çıkarıyor. Sanatçı özellikle yaşadığı coğrafyanın son dönemde etkisi artan sert, ayrımcı iklimine karşı bir duruş olarak da tanımladığı şarkısıyla, kavgasız gürültüsüz birlikte olabilmenin umudunu tüm dinleyicileriyle paylaşıyor.

POP2021STARLAR

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR