Ana SayfaalternatifHakan Kurtaş ve Kalben'den "Tesadüfen" yayında

Hakan Kurtaş ve Kalben’den “Tesadüfen” yayında

Ezel”, “Kadın” ve “Çarpışma” gibi dizilerden tanıdığımız aktör Hakan Kurtaş, Kalben’le birlikte kaydettiği single’ı “Tesadüfen”i yayınladı.

Söz ve müziği Hakan Kurtaş’a ait olan “Tesadüfen” hakkında Kalben şunları kaleme aldı:

“Öğretmenlerin polis, maden mühendislerinin bankacı, doktorların şarkıcı oldukları bir dünyada oyuncuların müzisyen olmasına hep mesafeli yaklaşmışımdır. Bu, aşkıyla yanıp tutuştuğum ve kimi zaman değdiklerimi de yakmayı göze aldığım gaye, büyük bestecilerden şarkılar alıp tekliler yayınlamak, bütçeli klipler çekmek ve haberlere konu olmak gibi görünmedi hiçbir zaman bana. Enstrüman çaldığım ve kendi şarkılarımı yazdığım için şanslı olduğumu düşünüp şükretmek yerine kimi zaman kibirlendiğim oldu, kabul ediyorum. Öte yandan canım Hakan, hem gitarını çalıyor, hem sözünü müziğini yazıyor, hem mis gibi sesiyle gerçek bir hikaye anlatıyor. Müzik, kendimizi yüceltmek ve daha görünür olmak meselesi değil. Müzik, insanların kalplerine değen, bizlerin gerçekleriyle özdeşleşirken hayal dünyaları var eden, saf ve çok boyutlu hikayeler anlatma sanatı. Tiple, başarıyla, magazinle ne kadar alakası var gibi gösterilse de özünde pek de alakası yok, olamıyor. Bir şarkı bir insanın odasında fonda çaldığı anda başarmış oluyorsunuz. İnsan insana buluştunuz işte. Daha ne? Nihal Saruhanlı, İlker Deliceoğlu ve Efe Tunçer ile çalmak; Ali Farkhonde ve ekibinin görsel dünyasına konuk olmak harika deneyimdi. Her şey temelli değişmeden önce, sokaklarda özgür dolaşabildiğimiz bir Mart gününde Hayyam’a gidip TESADÜFEN’i kaydettik diye çok mutluyum. Hayyam ailesine de tüm katkıları için teşekkür ediyorum. Şimdi dinlemek ve kalbinizi o parka götürüp dikenleriyle güzel çiçeklerin arasında huzurla oturmak size kalmış. Tesadüfen, YouTube, Spotify ortamlarında salınıyor.

Ne güzel şey müzik. Önyargıdan, kibirden, unvandan, korkudan, öfkeden, nefretten, küslükten çok ötede… Kardeş müzik. Kardeş olduk biz de bir şarkıyla yine. Sağ ol Hakan. Şarkını bizimle paylaştığın, sonuçları düşünmeden süreci yaşadığın ve kalp kapılarımıza böyle candan bir hediye bıraktığın için.  Canımız Emre Ergun, bizi iyi ki kurdun da çaldık, söyledik. Emeğine…”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR