Ana SayfaHaberlerHogwarts’a dönüyoruz: HBO’dan 7 sezonluk Harry Potter dizisi!

Hogwarts’a dönüyoruz: HBO’dan 7 sezonluk Harry Potter dizisi!

Warner Bros. Discovery, sinema uyarlamalarıyla da efsaneleşmiş J. K. Rowling’in 7 kitaptan oluşan orijinal roman serisini bu kez bir dizi formatında hazırlamaya çok yakın. Her bir sezonun serinin bir kitabına odaklanacağı belirtilen yeni Harry Potter dizisi, eğer anlaşma tamamlanırsa Discovery+ ve HBO Max ortaklığında bu sene açılacak olan yeni platformda yayınlanacak.

Uzun bir süredir “Harry Potter” evreninde geçecek bir dizi projesinin gerçekleşme olasılığı konuşuluyordu. Şimdi Bloomberg’in bugün yayınladığı özel habere göre söz konusu proje için J. K. Rowling ile anlaşmaya varılmak üzere. Bunca zamandır yeni “Harry Potter” dizisi için bir adım atılmamış olmasının arkasında da yazar Rowling’in medyada yer alan transfobik açıklamalarından doğabilecek tepkiler yatıyordu. Bu sebeple anlaşma sağlanırsa Rowling dizide yaratıcı yazar ya da bölüm yazarı konumunda yer almayıp yalnızca uyarlamanın orijinal eserlere sadakatini denetleyen bir destek/danışma görevi üstlenecek.

2001 yılında başlayan efsane sinema serisinde, orijinal 7 roman toplam 8 filme uyarlanmış ve tüm dünyada gerçek bir fenomene dönüşmüştü. Yeni dizinin kadrosunda kimlerin yer alacağı ya da hepimizin çok sevdiği film serisine nazaran ne gibi farklılıklar içereceğine dair detaylar henüz belli değil. Ancak dizinin her bir sezonunun orijinal seride yer alan bir kitaba ayrılacağı duyuruldu. Bu sebeple eğer sinema filmlerinde olduğu gibi kitaplardan birinin bölünmesi söz konusu olmazsa en az 7 sezonluk yeni bir “Harry Potter” dizisinin bizleri beklediğini söylemek mümkün!

Henüz yayın tarihi takvim üzerinde planlanmayan proje, anlaşmanın tamamlanması halinde bu sene içerisinde açılacak ve Discovery+ ile HBO Max’in birleşmesiyle kurulacak olan yeni platformda yayınlanacak. Tüm seriyi yeni bir oyuncu kadrosuyla izlemenin nasıl bir deneyim olacağını görmek için biraz daha beklememiz gerekecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR