Ana SayfarockHarun Tekin'den Burak Güven'e: "Zaman artık daha geçersiz"

Harun Tekin’den Burak Güven’e: “Zaman artık daha geçersiz”

Mor ve Ötesi solisti Harun Tekin, grup arkadaşı bas gitarist Burak Güven’in doğumgününü duygusal sözlerle kutladı: “Sen 45 yaşında olduğuna göre zamanın artık daha geçersiz olduğu da ortada…”

Türkçe rock müziğin köklü ekiplerinden Mor ve Ötesi solisti Harun Tekin, grup arkadaşı Burak Güven’in doğumgününü Instagram hesabında duygusal sözlerle kutladı:

“Bence İstiklal Caddesi’nde birbirimizin yüzünü gördüğümüz o ilk anda, hayatımızın o an sebebiyle nasıl değişeceğini bize söyleseler, ya çok korkar, ya da asla inanmazdık. Hayatın ne çok şeyini senden öğrendim, belki tersi de olmuştur, ama kesin en çok beraber öğrendik. İnsanların değiştiğini, insanların değişmediğini, hayatın kısa olduğunu, bir anın bile bir ömür kadar olduğunu, bazen gerçekten bu kadar kallavi şeyleri – hem de bir bakışta. Birbirimizin ve hepimizin haylaz çocuğu ve öğretmeni, her şeye rağmen aşık olduğumuz yerin hem meftunu hem isyancısı, hem duygu hem akıl, bunlar hep beraber. Şarkı söylemek kafada biter dediğin andan, benim ne dediğini anladığım ana kadar geçen bölüm herhalde dostluğumuzun çıraklığı. Ordan, herhalde “stripped & intimate” bir 2010lara uzanan kalfalık dönemi… Sen 45 yaşında olduğuna göre zamanın artık daha geçersiz olduğu da ortada, demek ki ustası sayılırız artık birbirmizin. Hayat gurmesi, neşe kaynağı, tavşan kaptan, donlu dev, indy görünümlü metalci, adalı havai bestekâr, suç ortağı, inat ortağı, iyileştiren, sabreden, güç veren, rüyalarda pelerini vardır ve ruhu özgürdür, müziği başka duyar, canımın ta içi burki; iyi ki doğdun ulan..”

https://www.instagram.com/p/CGiGMJBFGoT/
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR