Ana SayfaHaberlerHarvey Weinstein’e 16 yıl daha hapis cezası

Harvey Weinstein’e 16 yıl daha hapis cezası

Cinsel istismar ve tecavüz suçlarıyla yargılanan eski Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein, daha önce hüküm yediği cezalarının üzerine eklenecek şekilde 16 yılda hapis cezasına mahkum edildi.

Woody Allen, Kevin Spacey ve Armie Hammer gibi kamuoyu tarafından tanınan birçok Hollywood ünlüsünün halihazırda sonuçlanmamış istismar ve tecavüz davaları sürerken yeni gelişmeler de gelmeye devam ediyor. #MeToo hareketinin fitilini ateşleyen sayısız itirafın baş aktörü Harvey Weinstein, dün gerçekleşen duruşmada Los Angeles mahkemesi tarafından da suçlu bulundu. 2020 yılında New York mahkemesinden çıkan aynı yöndeki karar sonucu yatması gereken 20 yılın üzerindeki hapis cezasına 16 yıl daha eklendi.

Los Angeles’ta gerçekleşen bu karar duruşması, 70 yaşındaki Weinstein’e karşı açılmış onlarca davanın içinden yalnızca 2013 yılında gerçekleşmiş bir olayı kapsıyordu. Koruma amacıyla davada ismi anonim bırakılan oyuncu ve model, on yıl önce Weinstein tarafından uğradığı saldırıya kadar özgüveni yerinde bir birey olduğunu belirtip “Sanık bana vahşice saldırdıktan sonra her şey değişti. Verilen zararı telafi edebilecek kadar uzun bir hapis cezası yok.” diye ekledi.

R. Kelly’ye çocuk istismarından 20 yıl hapis

R Kelly

Dün ABD mahkeme salonlarını meşgul eden tek tacizci ünlü Weinstein değildi. Şantaj, rüşvet, seks ticareti, çocuk istismarı ve çocuk pornografisi gibi suçlamalarla yargılanan Grammy ödüllü R&B şarkıcısı R. Kelly de dün federal mahkeme tarafından görülen yeni davasında 20 yıl hapse mahkum edildi. Bu ceza, müzisyenin daha önce seks ticaretinden aldığı 30 yıl mahkumiyet cezasıyla eş zamanlı işleyecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR