Ana SayfaHaberlerHayko Cepkin: "Gudubet bir anti-kahraman yarattım"

Hayko Cepkin: “Gudubet bir anti-kahraman yarattım”

YouTube’da 196Sekiz kanalında Armağan Çağlayan’ın hazırladığı Gör Beni serisine Hayko Cepkin konuk oldu. Yaşadığı faşist saldırıyı anlatan Cepkin, kırgınlık ve öfkesini beslenme kaynağına dönüştürmeye çalıştığını söyledi.

İşte Hayko Cepkin’in açıklamalarından satırbaşları…

“Gözümden dolayı doğduğumdan beri farklı anıldım. Aynada kendime bakmaktan çekinirdim. Kızlarla göz göze gelmezdim. Hayata eksi 1 ile başladım. Adım değişik, eksi 2. Metal müzik dinliyordum. Saçlarım uzun siyah dar kot giyiyordum. Bununla eksi 3. Bu farklılıkları pozitif materyal haline getirdim.”

“Babamın çalıştığı dedemin çivi fabrikası ben 14 yaşındayken yandı. Babam iki kişinin kollarında getirildi. Sekiz ay hareketsiz yattı. Maddi olarak çok varlıklı değildik. Orta direktik.”

“2012’te sokak ortasında dört kişi boğazıma yapışıp “Bu Ermeni p….ine selam mı veriyorsunuz” dedi. Kavga çıktı. Irkçı söylem ve saldırıdan ceza aldılar. Para isteyip şantaj da yaptılar. Saldırı medyada farklı yer aldı. Örtbas edilmeye çalışıldı. Bu konuda kırgınım. Yaralanmam, bıçaklanmam mı gerekiyordu? Aslında öfke çok beslendiğim bir nokta. Bu öfkeyi başarıya çevirmek için müthiş bir hırsla ısrarla çalışıyorum.”

Programın tamamını izlemek için;

HAYKO BANNER 1
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR