Ana SayfarockHayko Cepkin "Karantina günlüğü"nü dijitalde de yayınlayacak

Hayko Cepkin “Karantina günlüğü”nü dijitalde de yayınlayacak

Türkçe rock müziğin köklü isimlerinden Hayko Cepkin, karantina süreci boyunca YouTube kanalından “Karantina Günlüğü” adında bir seriyle dinleyicilerine ulaşmıştı. Cepkin, bu süreçte çok sorulan sorulara bir video çekerek yanıt verdi.

“11 Mart’ta eve kapandığımız tarihten itibaren bir şeyler yapmaya çalıştık. Aslında 50’lerimden sonra yapmayı düşündüğüm bir proje oldu ‘Karantina Günlüğü’. 23 şarkıdan oluşan bir seriyi YouTube kanalımdan paylaştım. Övgü dolu sözleriniz için çok teşekkürler. Her paylaştığım şarkıda teşekkür etmeniz çok duygusal, naif ve tatlı. Herkes kendi hatırası üzerinden pek çok şey yazdı. ‘Bu şarkıların etkisi ne zaman geçer?’ diye sorulmuştu. ‘Eğer o şarkı, hatıralarınıza girdiyse ömür boyu unutulmaz’ demiştim. Bu sözüm çok doğru olduğunu bu seride görebildim. Hayatınızın pek çok noktasına dokunmuş. İyi ki 50’lerime kalmamış. Bu süre zarfında tüketim toplumunun hızından kaynaklı, çok sevdiği, ama bir kenara ittiği şeyleri de görme imkanı buldum. bazı şeyleri unutmuşuz. Bu tip hatırlatmalara da vesile oldu bu süreç. Kendimizi, geçmişimizi hatırladık.”

HAYKO BANNER

KARANTİNA GÜNLÜĞÜ SERİSİ BİTTİ

“Bu serinin dijital platformlarda yayınlanıp yayınlanmayacağını sordunuz. Karantina Günlüğü serisi artık bitti. Dijital platformlarda da paylaşacağım. Burak Malkoç’la birlikte kaydettiğimiz, melodilerin adeta su yüzüne çıktığı bir güzellik oldu. Bunlar doğaçlama, anlık kayıtlar. Dijitalde de yayınlayacaksak bazı hataları toparlayıp paylaşacağız. Bu da bir aylık bir süreç alır.”

“Canlı yayın açmamı istiyorsunuz. Ama bunu 15 yıldır hiç yapmadım. Sevdiğim bir usül değil. Ses kaliteleri başarısız. Benim gibi bir hacim manyağına, canlı konserlere önem veren biri için yapılır bir şey değil. Ne olursa olsun kendi içinde bir prodüksiyonu olmalı. Canlı yapılan telefon işlerinin sektörümüze zarar verdiğini düşünüyorum.”

Hayko Cepkin ayrıca konsersiz bir yaz ayı geçirme ihtimali karşısında senfoni kayıtlarını yakında yayınlayacağını, yeni bestelerinin ve yeni fikirlerinin olduğunu da sözlerine ekledi. Daha önce yaptığı ekstrem sporlar programına da temmuz ayında antrenmanlarını yaparak başlayacağını belirten Cepkin, bu kez ünlü isimler yerinde programa katılmak isteyen takipçileriyle Selçuk’ta buluşmak istediğini dile getirdi.

Hayko Cepkin’in videosunun tamamı için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR