Ana SayfaHaberlerİzlerken akıllı saatleri alarma geçirecek kadar heyecanlandıran korku filmi: “The Outwaters”

İzlerken akıllı saatleri alarma geçirecek kadar heyecanlandıran korku filmi: “The Outwaters”

Yılın sürpriz bağımsız yapımlarından “The Outwaters” geçtiğimiz ay ABD salonlarında gösterime girince aldığı seyirci reaksiyonlarıyla gündeme geldi. Filmi izleyenler, akıllı saatlerinin aşırı yükselen kalp atış hızından dolayı devreye girip alarm verdiğini belirtti.

Sinema salonları her zaman için kendinizi en güvende hissedeceğiniz yer olamayabilir. Özellikle tarihin ilk film gösterimlerinden insanların kalp krizi geçirip hayatlarını kaybettiği gerçeğini hatırlarsak sinema salonlarının konforuna çok da aldanmamak lazım. Bu hafta Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı eyaletlerinde sınırlı vizyon imkanı bulan bağımsız korku filmi “The Outwaters”, izleyenlere 130 yıl önceki deneyimleri yeniden yaşattı.

Haberlere yansıyan seyirci reaksiyonları bir anda filmin adını duyurmasına yardımcı oldu. Söz konusu tepkilerden en ilgi çekici olanı seyircilerin filmi izlerken akıllı saatlerinin “yüksek kalp atış hızı” sebebiyle alarm vermesi. Nabızları yükselten film, birçok izleyici de kusma dürtüsüyle salonu terk etmek zorunda bırakmış. Deneyimlerini sosyal medya üzerinden paylaşan izleyiciler “The Outwaters”ı “hayatlarının en korkunç ve sarsıcı film deneyimlerinden biri” olarak tarif ediyor.

Buluntu film tekniğiyle çekilmiş “The Outwaters” bir grup arkadaşın müzik videosu çekmek için Mojave Çölü’ne gerçekleştirdikleri seyahati konu ediniyor. Aslında bu sosyal medya yorumlarının, daha önce benzerlerini defalarca gördüğümüz, özellikle bağımsız korku filmlerinin sıkça başvurduğu yöntemleri andıran bir promosyon çalışmasına benzediğini söylemek gerek. Ancak bir şekilde kendisine anaakım medya kanalları ve haber sitelerinde yer bulan film, bu tepkilerin ardından daha geniş dağıtım imkanlarına ulaştı bile. Nisan ayından Birleşik Krallık sinemalarında da gösterime gireceği açıklanan “The Outwaters”ı bu yıl içinde buralarda da görürsek hiç şaşırmayız.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR