Ana SayfaDünyadanHVOB'den yeni albüm TOO geliyor

HVOB’den yeni albüm TOO geliyor

Dünyaca ünlü Avusturyalı elektronik grubu HVOB, altıncı albümü TOO’yu 2022’deki dünya turnesiyle eş zamanlı olarak nisan ayında piyasaya sürecek.

Yeni albüm, hiddetli, hassas ama bir o kadar da azimli dünya gençliğinin hayata anlam kazandırmaya çalışmasını ele alıyor. Albüm konsept ve içerik açısından uçlarda yaşıyor. Çıkış parçası “Bruise’’ olan albümün 6 aylık bir periyot içinde sevenlerle buluşması kararlaştırıldı.

‘’Bruise’’[PIAS] etiketiyle ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Beşinci stüdyo albümü TOO ile beraber elektronik ikili HVOB, alışılmışın dışında bir yol izliyor. Geleneksel olarak yapılan tüm çalışmaları toplu halde çıkartmak yerine parçaları belirli zaman aralıklarıyla tekliler halinde yayınlayacak. Sekiz yeni parçan birbirinden bağımsız olarak altı ay içerisinde piyasaya sürülecek ve bir bütün haline gelecek.
Albüm varoluş sancıları, kendini gerçekleştirme, aidiyet hissetme gibi duyguların arayışındaki bir nesle adanmıştır. Albümün başlıca konsepti, kişinin kendi ve başkalarının beklentilerinin arasında kalmışlığı, beklentilere karşı yetersizliğini yeni yollar arayarak zincirlerini kırıp özgürleşmesidir.

TOO, HVOB’un bugüne kadarki en sert aynı zamanda en yumuşak albümü. Sound açısından Anna Müller ve Paul Wallner, mıknatısın iki kutbu gibi birbirine tam ters olan başlangıç ve bitiş, kararlılık ve endişe gibi şiddetli konuları kaleme alıyor.

Albümün çıkış parçası “Bruise’’ 18 Kasım’da piyasaya sürülüyor. TOO‘nun sekizinci ve son parçası, Nisan 2022’deki dünya turunun başlangıcına denk gelecek şekilde yayınlanacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR