Ana SayfaMüzikİçinde şarap geçen 7 şarkı

İçinde şarap geçen 7 şarkı

Uzun süren kışın ve pandeminin gölgesinde geçen iki yılın ardından nihayet yaz kapıda, hepimizin arkadaşlarıyla bir araya gelmek ve çimlerde sere serpe uzanmak üzere planlar yaptığı yılın o en güzel zamanları geldi çattı. Bu buluşmaların en güzel eşlikçileri müzik ve bazen de şarap diyebilir miyiz? Biz de yazı karşılarken hem içinde şarap geçen şarkıları şöyle bir hatırlayalım istedik hem de sizin buluşmalarınıza eşlik edecek bir “Şarap Şarkıları” playlist’i hazırladık. 

Tanju Okan – ‘Her Akşam Votka Rakı ve Şarap’ 

Dario Moreno‘dan sonra Tanju Okan‘dan dinleyeme doyamadığımız, yakın zamanda birçok genç müzisyen tarafından da cover’lanan ‘Her Akşam Votka, Rakı ve Şarap’ arkadaş buluşmalarında hep bir ağızdan söylenen, eskimeyen şarkılarından biri. Biz de listeye eklemeden geçemedik.

Nancy Sinatra, Lee Hazlewood – ‘Summer Wine’

Lana Del Rey cover’ıyla da hafızalarımızdan çıkmayan ‘Summer Wine’, soğuk bir kadeh rose şarabınızın en iyi eşlikçisi.

Nina Simone – ‘Lilac Wine’

Jeff Buckley versiyonunu da çok sevdiğimiz ‘Lilac Wine’da Nina Simone, “Leylak şarabım aşkım gibi tatlı ve çarpıcı” sözleriyle gecemize eşlik ediyor.

Hozier – ‘Cherry Wine’

Hozier‘in aynı adlı ilk stüdyo albümünde yer alan ‘Cherry Wine’, hem akustik performansıyla hem de Saoirse Ronan‘lı klibiyle dikkat çekmişti.

Mehmet Güreli – ‘Kimse Bilmez’

Sözleri Ömer Hayyam‘a ait olan bu unutulmaz şarkının herkese bir şeyler hatırlattığı aşikar. Mehmet Güreli‘nin hepimizin içine işleyen sakin sesinden dinlediğimiz şarkı şaraplı bir buluşmanın en güzel eşlikçilerinden biri.

Adele – ‘I Drink Wine’

70’ler Blues’unun ve Elton John şarkılarının etkilerini gördüğümüz ‘I Drink Wine’, Adele‘in geçtiğimiz sene yayınladığı dördüncü stüdyo albümü “30”da yer alıyor.

Iggy Pop – ‘Fall In Love With Me’

Iggy Pop‘un 1977 tarihli “Lust For Life” albümünün son şarkısı ‘Fall In Love With Me’nin sözleri Pop‘a, müziği ise Jostin Gardner ve David Bowie‘ye ait.

İçinde şarap geçen şarkılardan sizler için oluşturduğumuz playlist’imize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR