Ana Sayfaalternatifİdil Meşe'den "Yabani Otlar" yayınlandı

İdil Meşe’den “Yabani Otlar” yayınlandı

İdil Meşe, yeni şarkısı “Yabani Otlar’’ ile, hayatındaki belirsizliklere rağmen, doğanın uyanışına şahit olduğu için duyduğu minneti anlatıyor.

Sanatçının, pandemi süresinde yazdığı, iç dünyasını özgün bir şekilde yansıttığı şarkısı “Yabani Otlar’’ yayınlandı.

Sıcak vokaliyle, bu düette İdil Meşe’yle buluşan Umut Çetin, aynı zamanda şarkının düzenlemesini üstleniyor. Velican Sagun’un, doğanın canlanışını temsil eden perküsyonları, Umut Çetin’in düzenleyip çaldığı tuşlular ve synth’leri, İdil Meşe’ye ‘’Dünya Halim’’ ve ‘’Kendini Sev’’ şarkılarında eşlik etmiş olan Zeynep Ayşe Hatipoğlu’nun çello ezgileri, Özgür Çıtır ve Umut Çetin’in Akdeniz esintili gitar riff’leri ve Jesper Poelke’nin kuş seslerini andıran flütü, sözleri ve müziği İdil Meşe’ye ait olan “Yabani Otlar”ın ses dünyasını tamamlıyor.

SINGLE KAPAĞI NİLİPEK. İMZALI 

Şarkının prodüksiyonunu yapan Umut Çetin’e, yardımcı prodüktör olarak İdil Meşe ve Ceren Çakar eşlik ediyor. Özgür Çıtır, şarkının yaratıcı düzenlemesine İdil Meşe ve Umut Çetin’le birlikte imzasını atıyor. Ada Stüdyo’da Ceren Çakar tarafından kaydedilen şarkının, mix ve mastering’ini Umut Çetin üstleniyor.

Müzisyenliğinin yanı sıra görsel sanatlardaki yeteneğiyle de öne çıkan Nil İpek Hülagü’nün (Nilipek.) şarkıya özel çizdiği pastoral illüstrasyonu merkeze alarak, Merve Arslan’ın tasarladığı, Ali Nail Bak’ın hareketlendirdiği kapak görseli, Yabani Otlar’ın ruh halini tamamlıyor.

“Yabani Otlar”ın müzik videosu, yönetmen Sevan Bedan ve yardımcı yönetmen Caner Çetiner tarafından iPhone 12 ile, Beykoz Kundura ev sahipliğinde çekildi. Klipte İdil Meşe’nin giydiği kostümler Bashaques markasıyla tanınan Başak Cankeş tarafından tasarlandı. Şarkının dingin tınıları, umutlu hali ve tatlı ritmi performans sanatçısı ve koreograf Dicle Doğan ile görselleniyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Idil Mese (@idilmese)’in paylaştığı bir gönderi

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR