Ana SayfaenstrümantalIkaru, Monolith'in ilk single'ı "Dawn"ı dinleyicisiyle buluşturuyor

Ikaru, Monolith’in ilk single’ı “Dawn”ı dinleyicisiyle buluşturuyor

Eklektik elektronik beat’ler ve akustik enstrümanları kendine özgü bir ses dünyasında buluşturan Ikaru, ilk albümleri Monolith’i yayımlamaya gün sayıyor.

Temelleri 2016 yılında Ankara’da atılan; müziğini downtempo temeller üzerine electronica, chill-out ve ambient türlerinden beslenerek inşa eden Ikaru, Alptuğ Çavuş ve Salih Gaferoğlu’ndan oluşuyor. Dikkat çeken güçlü gitar riffleri, dark elektronik elementleri ve akılda kalıcı melodisiyle albümden yayınlanacak ilk tekli Dawn, 8 Ocak’ta dijital platformlarda yerini alacak.

Pandemi döneminde bol bol üretmeye ve çeşitli projeler kapsamında performanslar vermeye devam eden ikili, ekim ayında Türkiye’de elektronik müziğin öncülerinden Mercan Dede’nin ’97 yılında yayınlanan kült albümü Sufi Dreams’den “Dream of Shams” parçasına yaptıkları rework’le de dikkatleri üzerlerine çekmişti.

11 parçadan oluşan Monolith albümünde Mercan Dede & Dexter Crowe, Anatolian Sessions ve NETAM remix’leri de bulunuyor. Albümden göze çarpan bir diğer sürpri, grubun geçtiğimiz günlerde birlikte performanslar da sergilediği başarılı trompetçi Barış Demirel. Sanatçı Ikaru’ya iki şarkıda trompetiyle eşlik ediyor.

Künye:
Abdulfettah Salih Gaferoğlu: Synth programlama, perküsyon
Alptuğ Çavuş: Elektro ve akustik gitarlar, çağlama, vokaller, synth programlama, perküsyon
Barış Demirel: Trompet (Sama, Monolith)
Burak Cihangirli: Bateri programlama (Tufan)
Ceren Yeşilbaş: Vokaller ve Ses Efektleri (Incunabula, Dalga)
Ömer Vatansever: Bateri (Ankyra, Monolith

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR