Ana SayfaHaberlerİKSV’den deprem bölgesine yardım

İKSV’den deprem bölgesine yardım

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İKSV Enstrüman Destek Fonu’nu deprem felaketinden etkilenmiş müzik öğrencileri ve eğitmenlerine yardım amacıyla değerlendireceğini açıkladı.

50 yıldır İstanbul merkezli kültür-sanat çalışmalarıyla sanatın her alanında icraatlerini sürdüren İKSV, depremden etkilenmiş müzisyenlere yardım eli uzatıyor. Vakıf, 2023 yılı bütçe planından ayrılan kaynakla oluşturduğu İKSV Enstrüman Destek Fonu’nu deprem bölgelerinde ihtiyacı olan müzik öğrencileri ve eğitmenlerine enstrüman temin etmek için kullanacak.

Pozitif Müzik’in katkılarıyla doremusic ve Zuhal Müzik ile birlikte hayata geçen Enstrüman Destek Fonu’ndan yararlanmak isteyenlerin İKSV’nin yayınladığı başvuru formunu göndermesi gerekiyor. Afet bölgesindeki 11 ilde ikamet eden, depremde enstrümanı hasar gören veya kaybolan, bölgedeki güzel sanatlar liselerinin ve konservatuvarların müzik bölümlerinde eğitim gören ya da eğitmen olan, deprem sırasında bölgede olup şu an başka okullara nakil olmuş tüm öğrenci ve öğretmenler fona başvurabilir.

İKSV, destek olmak isteyen diğer kurum ve kuruluşların olası katkılarıyla İKSV Enstrüman Destek Fonu’nu önümüzdeki dönemde genişletmeyi planladığını açıkladı.

Fondan yararlanmak isteyenler için: Başvuru formu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR