Ana Sayfaelektronikİlkay Şencan'a "Hızlı ve Öfkeli"den teklif geldi

İlkay Şencan’a “Hızlı ve Öfkeli”den teklif geldi

Spotify’de şu ana kadar toplamda 193 milyon streame sahip olan İlkay Şencan, Hızlı ve Öfkeli 9 filmine soundtrack hazırlaması için teklif aldı.

İlkay Şencan, Hollywood’un en başarılı seri filmlerinden “Hızlı ve Öfkeli 9 / Fast and Furious 9″un film müzikleri için teklif aldı. Vin Diesel’in başrolünü üstlendiği seri, geçtiğimiz mart ayında vizyon tarihini 2021 nisan olarak ertelemişti. Ancak filmin ne zaman vizyona gireceği konusunda yeni bir haber gelmedi.

Şencan, lobal başarılarının yanı sıra Türkiye’de, genç prodüktörlere ve DJ’lere hayallerinin peşinden gidebilmelerine destek olmak için 2018’de LAB Recordings ve LAB DJ Academy’i kurdu. İlkay Şencan’ın bu müzik label’ını kurmak istemesinin en büyük motivasyonlarından biri kendi ürettiği Lab Sound’u labeldan çıkan tüm parçalara uyarlayarak daha fazla yeteneğin global müzik sahnesinde yer bulmasını sağlamak ve ülkemizin de bu müzik marketinde yer almasını sağlamak.

İlkay Şencan LAB Recordings ile “session” kavramını da Türkiye’ye kazandırarak, birbirinden farklı tarzlarda müzik yapan yerli ve yabancı prodüktör, vokalist, söz yazarı ve müzisyenleri bir araya getirip Türkiye’de global sessionlar gerçekleştirip büyük başarılara imza atmayı hedefliyor.

Üretilen müziğin başarısının büyük bir kısmının müziğin pazarlanma aşamasında belirlendiğinin büyük bir gerçek olduğunu savunarak, kendi sanatçılarının başarıya daha yakın olabilmesi adına Avrupa’daki en büyük plak şirketleriyle iş birliği yapıyor.

ILKAYSENCAN

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR