Ana SayfaDünyadanImagine Dragons'tan albümü müjdeleyen single: "Wrecked"

Imagine Dragons’tan albümü müjdeleyen single: “Wrecked”

Hemen hemen her gaza gelişin simgesi olan şarkılarıyla akıllara kazınan Imagine Dragons, bu kez yeni bir çağa giriyor. Yeni single “Wrecked” yayında.

Grammy ödüllü Amerikan pop rock grubu Imagine Dragons yeni single’ı “Wrecked”i müzikseverlerle buluştururken hayranlarına 3 Eylül’de yayımlanacak albümleri Mercury – Act 1′ın müjdesini de verdi.

Albümden paylaşılan ilk single “Wrecked”’in sözleri grup üyeleri Dan Reynolds, Wayne Sermon, Ben McKee ve Daniel Platzman’e ait. Uzun zamandır yeni albüm haberiyle gelmeyen Imagine Dragons Mercury – Act 1 için usta yapımcı Rick Rubin ile bir araya geldi. Mercury – Act 1 aşırı duygu yüklü kelimelerden uzak durarak samimi ve gerçek şarkı sözleriyle dinleyiciyi etkileyecek bir albüm.

DAN REYNOLDS BU ŞARKIYI KAYBETTİĞİ KIZKARDEŞİNE YAZDI 

Şarkı, keder, kayıp ve ilerleme hakkında güçlü ve ham bir dışavurum. Reynolds, eşinin kızkardeşi Alisha Durtschi Reynolds’u kanserden kaybettikten kısa bir süre sonra şarkıyı kaleme almış. Şöyle anlatıyor Dan Reynolds:

“O en parlak ışıktı. Tanıştığı herkes için bir neşe ve güç işareti. Ani gidişi beni hala ifade edemediğim şekillerde sarstı. Öldüğünde onunla ve kardeşimle birlikteydim ve hayatımda ilk defa ölüme bu şekilde tanık oluyordum. Müzik her zaman sığınağım olduğu için bu şarkı benim her şeyle başa çıkma yöntemimdi. Artık ateşli bir inanç adamı olmadığım için, sadece iyileştiği ve artık acı çekmediği bir yerde onu duymasını umabilirim. Bu şarkı, sevdiklerimle birlikte bir sonsuzluk dileğimdir.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR