Ana SayfaHaberlerIndy dönüyor: “Indiana Jones” 5. filmiyle Cannes’da!

Indy dönüyor: “Indiana Jones” 5. filmiyle Cannes’da!

Gerçek bir sinema efsanesi olan “Indiana Jones” serisi 15 yıllık bir aradan sonra beşinci film “Indiana Jones and the Dial of Destiny” ile dönüyor! Filmin dünya prömiyerini önümüzdeki ay 76. Cannes Film Festivali’nde yapacağı resmen açıklandı.

Heyecanlı bekleyiş sona eriyor! Uzun zamandır beklenen yeni “Indiana Jones” filmine kavuşmamıza çok az kaldı. Serinin hayranlarının merakla beklediği beşinci film “Indiana Jones and the Dial of Destiny”nin dünya prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştireceği festivalin resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu. 18 Mayıs tarihinde ilk kez izleyici karşısına çıkacak olan film, festivalden sonra ilk olarak 28 Haziran’da Fransa’da, iki gün ertesindeyse Türkiye’nin de içinde yer aldığı geniş kapsamlı gösterimine başlayacak!

İlk kez serinin bir filmini yönetmeyecek olan Steven Spielberg, “Indiana Jones and the Dial of Destiny”de yönetmen koltuğunu “Logan”, “Ford vs. Ferrari” ve “3:10 to Yuma” filmleriyle tanıdığımız James Mangold’a emanet ediyor. Harrison Ford’u beşinci kez kariyerinin en ikonik rolünde izleyeceğimiz filmin yıldızlarla dolu kadrosundaysa Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas ve Toby Jones gibi isimler yer alıyor. George Lucas ve Steven Spielberg yine yapımcılar arasında yer alırken, yeni filmin müziklerini de bir kez daha ikonik Indiana Jones bestelerinin sahibi John Williams yapıyor. Dünyanın en ünlü arkeologunu yepyeni macerasında bir kez daha izlemek için sabırsızlanıyoruz!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR