Ana SayfarockIndie rock'ta yeni bir ses: Turan Sarıbay

Indie rock’ta yeni bir ses: Turan Sarıbay

90’lar brit-rock’ından ilham alan rock’n roll’u geleneksel Türk müziği ezgileriyle birleştiren Turan Sarıbay; The state51 Conspiracy ve GRGDN Müzik ortak yapımı teklisi “Vuruldum”u dinleyiciyle buluşturdu.


Pop müziğin önde gelen isimleriyle yaptığı çalışmalarla da adından söz ettiren Turan Sarıbay aralarında Sezen Aksu, Sertab Erener ve Nükhet Duru gibi önemli isimlerin şarkı yazarlığını üstlendi.

Sözlerini Sezen Aksu ile yazdığı “İyileşiyorum” isimli eser 2013 yılındaki Sertab Erener yorumu ile Türkiye Müzik Ödülleri “En İyi Şarkı” dalında aday oldu.

Turan Sarıbay müzik hayatına lise yıllarında şarkı sözü yazarak başladı. 2008 yılında University of Southampton Müzik Pazarlaması bölümünden mezun olduktan sonra kariyerine müzisyen olarak devam etmeyi seçti. İlk albümü ZigZag’ı 2012 yılında yayınladı. 2018 yazında “Gerisi Hikaye” isimli ilk teklisini takiben 2019 yılının ilk aylarında çıkan ikinci teklisi Yaşıyorum’u yayımladı. Son çalışması Vuruldum, The state51 Conspiracy ve GRGDN Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR