Ana SayfaHaberlerİngiltere'den eğlence sektörünü kurtarma planı

İngiltere’den eğlence sektörünü kurtarma planı

Birleşik Krallık merkezli Night Time Industries Association, eğlence sektörünü kurtarmak amacıyla bir geri dönüş planı hazırladı.

Mixmag Turkey’in haberine göre, İngiltere’de 200’ü aşkın kulüp, işletme ve organizasyonu temsil eden Night Time Industries Association (NTIA), müzik endüstrisini çöküşten kurtarmak amacıyla bilimsel araştırmalara dayandırarak hazırladığı yeniden açılma planını hükümete sundu.

Rapordaki en çarpıcı detaylardan biri olarak, konaklama / misafir ağırlama sektörünün geneline bakıldığında kulüp ve mekan işletmelerinin iş alanındaki pazar, virüs tehlikesi bakımından en düşük risk grubu arasında yer alıyor. Sosyal mesafeyi koruma amacıyla herhangi bir mekanın doluluk oranında yüzde 75’e varan kapasite sınırlamalarının canlı müzik mekanları için de geçerli olabileceği belirtiliyor.

Night Time Industries Association (NTIA) CEO’su Michael Kill, raporla ilgili verdiği demeçte şu ifadeleri kullandı:

“Rapor açıkça gösteriyor ki müzik mekanlarının, gece kulüplerinin ve etkinlik alanlarının güvenli biçimde yeniden açılması görmezden gelinemeyecek bir mesele. Bahsi geçen mekanların pek çoğu yüksek kapasiteli mekanlar olsa da, hali hazırda bu mekanlar zaten koronavirüse karşı çeşitli tedbirleri uygulayan ve ilgili güvenlik protokollerine sahip olan işletmeler. Hükümetten bu konuya acilen eğilerek riskleri gözden geçirip güvenli şekilde yeniden açılmayla ilgili aksiyon almasını talep ediyoruz. Bu, binlerce insanın işini kurtaracağı gibi sıkıntıda olan ülke ekonomisini destekleyecek ve birçok kenti ekonomik, kültürel ve sosyal refah açısından canlı tutacak.”

İngiltere’de kapalı alanda yapılan sosyal mesafeli müzik etkinliklerine 15 Ağustos itibarıyla izin verilmeye başlansa da pek çok endüstri temsilcisi bunun ekonomik açıdan sürdürülebilirliğine şüpheyle bakıyor.

Raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR