Ana SayfaMüzikINNA: "Yeterince çalışırsan bütün hayallerin gerçekleşeceğine inanıyorum."

INNA: “Yeterince çalışırsan bütün hayallerin gerçekleşeceğine inanıyorum.”

O bizleri, biz de onu seviyoruz. Kısa bir süre önce Reynmen’le bir araya gelerek çıkardığı ‘Wherever You Go’ şarkısını fırsat bildik ve INNA’yla bir araya geldik.  

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

Ülkemize sık sık konser vermeye gelen Romanyalı şarkıcı Elena Alexandra Apostoleanu ya da bilinen sahne adıyla INNA, kısa bir süre önce Reynmen ile ‘Wherever You Go’ şarkısını çıkardı. İkilinin nasıl bir araya geldiğini, INNA‘nın üretim sürecini ve gerçekleştirmek istediği hayallerini konuştuğumuz keyifli bir röportaj gerçekleştirdik kendisiyle.

Ülkemizde çok dinlenen ve sevilen sanatçılardan birisin. Kısa bir süre önce de Reynmen ile yaptığın yeni bir tekli yayınladın. Birlikte bir şarkı yapma fikri nasıl doğdu? ‘Wherever You Go’ şarkısının hikayesini bizimle paylaşabilir misin? 

Reynmen ile zaman zaman Instagram’da konuşuyorduk ve bir işbirliği yapmayı gerçekten çok istiyorduk. ‘Wherever You Go’ şarkısı ortaya çıktığında, bunun harekete geçme zamanı olduğunu biliyorduk ve daha ilk dinleyişte ikimizin de çok hoşuna gitti. Bunun üstüne ekibim Reynmen’in ekibiyle iletişime geçti, çünkü kendisi bu parça için mükemmel görünüyordu ve nitekim şarkı için mükemmel bir eşleşme olduğu ortada.    

Çok Üretkensin. Yeni albümün “Champagne Problems”ı kısa bir süre önce yayınladın ve ardından bunu birçok tekli takip etti. Bir şarkı yazarken sana neler ilham veriyor? Ve motivasyonunu korumayı nasıl başarıyorsun?

Gittiğim her yerden ilham alıyorum. Global Records’taki ekibimde yer alan çok yetenekli prodüktörler ve şarkı yazarları ile yurtdışında birlikte çalıştığım yaratıcı insanlar da gerçek birer ilham kaynağı. Bu özel bir enerji ve stüdyoda olmaya, yeni müzikler üstüne çalışmaya bayılıyorum. Sahnedeyken her seferinde hayranlarımın tepkilerini görmek ve insanlardan aldığım tüm pozitif hisler motivasyonumu korumamı sağlıyor. 

Daha önce de ülkemize birçok kez konser vermek için geldin. Türk dinleyicisi ile ilgili neler düşünüyorsun?

Türk insanına ve kültürüne her zaman kendimi çok yakın hissettim. Türkiye’ye sürekli gelmeyi seviyorum ve her konserim olduğunda sunduğunuz harika şeylerin tadını çıkarmak için kalış süremi mutlaka birkaç gün uzatıyorum. Türk dinleyicisi her zaman olağanüstü ve hevesli, sahneye çıktığım her sefer onların bütün sevgisini hissediyorum.  

Yıllar önce İstanbul’da verdiğin bir konser sırasında sahne çökmüştü. Neyse ki yaralanmadan bu ufak kazayı atlatmıştın. Bunun gibi sahnede başına gelen ilginç bir olay var mı?

Konserlerim sırasında başıma gelen birçok ilginç anı var; bazıları gerçekten oldukça komik, bazılarıysa tatsız diyelim. Bir keresinde, bir konserim sırasında kamerayla oynuyordum ve nasıl olduğunu anlamadığım şekilde kameraman dengesini kaybetti ve düştü. Neyse ki kendisine bir şey olmadı ve bu anı komik olarak değerlendirdi ama size o anın aslında hiç de komik olmadığını söylemek isterim. 

Çocukken bir dünya starı olmanın hayalini hiç kurmuş muydun?

Ailemde müzikle iç içe bir ortamda büyüdüğümden, her zaman sanatçı olmayı hayal ediyordum. Ve diğer tüm sanatçılar gibi, ben de başarılı olmanın hayalini kuruyordum. 

Bugüne kadar birçok ünlü isimle işbirliği yaptın. Ama özellikle birlikte çalışmayı hayal ettiğin, istediğin bir isim var mı? 

P!nk’i seviyorum, harika biri ve onunla işbirliği yapmayı çok isterim!

Peki, gerçekleştirmek istediğin en büyük hayalin ne?

Birçok şeyin hayalini kuruyorum ve bence onlar için yeterince sıkı çalışırsan, bütün hayallerin gerçekleşebileceğini düşünüyorum. 

Seni yakında yine izleme şansımız olacak mı? 

Emin olun yakında beni yine göreceksiniz. Türkiye en sevdiğim ülkelerden biri ve her fırsat yakaladığımda sonuna kadar tadını çıkarmaya çalışıyorum. Yakında görüşmek üzere!  

Peki son olarak Dergy okuyucularına bir mesaj iletmeni istesek, bu ne olurdu? 

Sevdiğiniz insanlarla kaliteli zaman geçirin ve sizi mutlu eden şeyleri yapın. Ve her zaman iyi müziğin tadını çıkarın. Barış ve sevgi!

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR