Ana SayfaDünyadanInterpol ve David Lynch'ten NFT serisi

Interpol ve David Lynch’ten NFT serisi

Dünyaca ünlü ABD’li ekip Interpol ve ünlü yönetmen David Lynch işbirliğinde hazırlanan 8 yeni EFT’nin açık artırması 9 Kasım’a kadar devam ediyor. 

David Lynch’in kısa filmi “I Touch a Red Button Man” ile New York kökenli müzik grubu Interpol’ün 2010’da çıkardığı “Lights” şarkısıyla bir araya gelmesiyle başlayan David Lynch x Interpol iş birliğine bir yenisi ekleniyor. Interpol ile ünlü yönetmen ve David Lynch 8 adet NFT’den oluşan bir seriye imza atıyor.

Yeni Lynch X Interpol projesinde “Lights” parçasının yeni kaydedilen sürümleri 8 NFT’lik sınırlı bir seri için Lynch’in animasyonlarıyla bir araya geliyor.

Interpol grubunun solisti Paul Banks’in “Yeni performanslar, Daniel Kessler’ın piyanoda yer aldığı, sadeleştirilmiş yorumlar” diyerek özetlediği projede akustik çekimler yer alıyor.

Dinleyiciler 3D galerideki NFT’lerden bir tanesine kendi kişisel yaratıcı dokunuşlarını ekleyebilme fırsatı bulacak ve şanslı katılımcı bu ortak yapım NFT’yi eve götürecek.

“Dürüst olmak gerekirse Interpol, David Lynch için deli oluyor” diyen Banks bu yeni iş birliği konusunda ne kadar heyecanlı olduklarını dile getiriyor: “Sanatsal bir forumda, ismimizi onunkiyle bir araya getirebildiğimiz için çok mutluyuz. Dijital eserler ilerledikçe, bunların sonsuz dijital alemde korunmaya değer olduğuna inanıyoruz.”

David-Lynch
David Lynch

Lynch X Interpol projesi için açık artırmalar 26 Ekim’de başladı ve 9 Kasım’da sona erecek.

Interpol ayrıca 7. stüdyo albümleri üzerinde çalışmaya başladıklarının ve efsanevi yapımcılar Flood & Pumpkins ortaklığı ile gelecek yıl Türkiye’de GRGDN Müzik tarafından temsil edilen Matador Records etiketiyle geri döneceklerinin de müjdesini verdi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR