Ana SayfaMüzikIşıl Ayman & Batuhan Kordel ile 'Sevsek de Olmuyor' hakkında

Işıl Ayman & Batuhan Kordel ile ‘Sevsek de Olmuyor’ hakkında

Işıl Ayman, “Gece” EP’sinde yer alacak ikinci şarkı ‘Sevsek de Olmuyor’u dinleyicisiyle buluşturdu. Işıl Ayman’a Batuhan Kordel’in eşlik ettiği bu heyecan verici işbirliği yeni nesil bir aşkı anlatıyor. Gelin şarkıyı ve klibi ikiliden dinleyelim.

Erhan BİLEN / [email protected]

Nasıl tanıştınız ve ‘Sevsek de Olmuyor’ için işbirliği yapma fikri nasıl ortaya çıktı?

Işıl Ayman: Batuhan’la biz Sony Music Türkiye sayesinde tanıştık ve aslında ‘Sevsek de Olmuyor’ ile ilgili bütün süreç bayağı hızlı gelişti diyebilirim. Çok güzel bir ekiple çalıştık, klip tarafında da müzik tarafında da çok güzel enerjiler yakaladığımızı hissediyorum ve bu beni çok heyecanlandırıyor. ‘Sevsek de Olmuyor’ şu ana kadar yayınladığım şarkılara kıyasla çok daha uzun bir süre evde bekleyen bir şarkıydı, şimdi anladım ki aslında kendine çizdiği yolu bekliyormuş. Batuhan’ın çok güzel şarkıları var ve ‘Sevsek de Olmuyor’a da yorumuyla çok güzel bir duygu kattı. Bu yolda onunla olmaktan çok mutluyum. Belki başka şarkılarla da enerjimizi yansıtabiliriz gelecekte… neden olmasın 🙂

Batuhan Kordel: Yapım şirketi aracılığıyla tanıştık. Normalde düet yapmaktan uzak duruyordum ama şarkıyı çok beğendiğim için gönül rahatlığıyla projeye dahil oldum.

Şarkının klibinde ay tutulmasının etkisinde iki aşığı izliyoruz. Klip çekimlerinden ve klibin görsel estetiğinden bahsedebilir misiniz?

Işıl Ayman: Biz en başından beri çoğu şeyi ay üzerine kurduk bu şarkıyla ilgili. Kapağımızı, klibi, senaryoyu, bütün hikâyeyi bir ay tutulması üzerine kurguladık çünkü aslında anlatmak istediğimize en yakın oydu. Bir tutulmada dünyanın güneş ve ay arasına girmesi gibi, biz de hayatın iki insan arasına girmesini anlatıyorduk. Ve klip çekiminden bir gün önce bana gelen bir mesajla tesadüfen öğrendik ki, bizim klibi çektiğimiz gün 10 yılda bir gerçekleşen bir kanlı ay tutulması varmış. Hepimiz için şok edici ama bir yandan da çok motivasyon veren bir haber oldu. Güzel bir yolda olduğumuzu ve anlatmak istediğimizi anlatabileceğimizi daha çok hissettik belki de. Bunların dışında çok komik bir set günü yaşadık ve aslında oldukça tehlikeli bir gündü 🙂 En kısa zamanda bir kamera arkası paylaşmayı düşünüyoruz.

Batuhan Kordel: Klip çekimi eğlenceli ama bir o kadar da yorucu geçti. Yaklaşık 10 saatimizi çekimlere harcadık. Bence güzel bir iş ortaya çıktı. Minimal klipleri seviyorum. Benim için genel olarak renk ve çekim önemli. O yüzden gayet memnunum.

Işıl Ayman’a: “Gece” isimli yeni EP’nizde dinleyicileri başka neler bekliyor? EP’nin yaratım süreci nasıldı ve ne zaman dinleyicilerle buluşacak?

Işıl Ayman: “Gece” 4 şarkıdan oluşan bir EP. İlk iki şarkısı ‘Sensizliğin En Dibi’ ve ‘Sevsek de Olmuyor’ yayınlandı. Sıradaki iki şarkı da hazır, çıkış tarihlerini bekliyorlar. Bu çok heyecanlı bir süreç, çünkü benim ilk EP çalışmam. Umarım karanlıkta duygularımıza ayna olur. Daha söylemek istediğim çok şey var “Gece” ile ilgili. Ama 4 şarkının da yayınlanmasını, hikâyenin tamamlanmasını bekliyorum dev bir heyecanla. 

İlham aldığınız veya üzerinizde büyük bir etki bırakan isimler kimler?

Işıl Ayman: Müziğin özgür bir yer olduğunu benimsemiş ve bunu içinden geldiği gibi yansıtan herkes benim için bir ilham kaynağı. Aslında çoğunlukla isimlerdense, yaşananlardan etkileniyorum diyebilirim. Dinlediğim bir şarkı, okuduğum bir cümle, duyduğum bir kelime, bir fikir, ya da özellikle izlediğim bir sahne çok etkileyebiliyor beni. O yüzden de yeni şeylere hep açık olmaya özen gösteriyorum. Bu konuda beni en çok heyecanlandıran şey de sahne. Bol bol izlemediğim konserlere gitmeye, gidemesem de internetten bulup izlemeye çalışıyorum. 

Batuhan Kordel: Benim için öyle bir isim yok sanırım. Sadece müzikle Tarkan sayesinde tanışmıştım. 2003 yılında çıkan “Dudu” albümü bana müziği sevdirmişti. 

Bundan sonrası için planlarınız neler? Müzikal yolculuklarınızda sizi neler bekliyor?

Işıl Ayman: Öncelikle “Gece” EP’mizin yayınlanması. Ama bu süreçte her an yepyeni sürprizler çıkabilir. Sonrası için de yapmak istediğim çok şey ve yayınlanmasını beklediğim şarkılar var. Dışarıdan nasıl gözüktüğünü bazen işin içinde olarak göremeyebiliyorum ama bu gerçekten çok zor bir yolculuk aslında. Düşüp daha kalkamadan devam etmek zorunda kaldığım o kadar çok zaman oldu ki. Belki de bu kadar küçük bir yaşta başladığım için de olabilir, çünkü daha öğrendiğimin ve başında olduğumun farkındayım ama şunu da görüyorum ki bu işin disiplini kadar sevgisi de kocaman ve senin yolun devam etmek istediğin kadar var sadece. Hayalini kurduğum onlarca şey var ve aslında onlar motivasyon oluyorlar.

Çocukluğumdan beri en büyük hayallerimden biri de sahnede olmak ve yavaş yavaş konserlere başlıyoruz, bu bizi çok heyecanlandırıyor. Umarım en kısa zamanda herkesle buluştuğumuz, hep beraber şarkılar söylediğimiz çok keyifli konserlerimiz olur.

Batuhan Kordel: Şu anda Harem Sound ekibiyle 4 şarkı üzerinde çalışıyoruz. 2 tanesini bitirdik. Birinin klibi olacak. Yakın zamanda onu da hallediyoruz. Çıkış tarihleri konusunda bir bilgim yok ama hazır şarkılarım var.

Son olarak Dergy okurlarına ve dinleyicilerinize söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Işıl Ayman: Öncelikle röportajı okuduğunuz için teşekkür ederiz. İyi ki varsınız. Kalbinizin sesini dinlemekten vazgeçmeyin demek istiyorum ben. Ne olursa olsun, onun size anlatmak istediğini anlamaya çalışın. Çok üretken bir dünyaya doğup sonra fikirlerimizi susturmak zorunda kalabiliyoruz. O yüzden zaman zaman kendinize vakit ayırıp, yeniliklere, kendi içinizdeki kreatif düşüncelere izin verin. Çünkü içimizdeki kanatları tekrardan gökyüzüne uçuracak olanlar onlar.

Batuhan Kordel: Umarım şarkımızı beğenmişsinizdir. Müzikle kalın. Ben daha buralardayım. Yakında görüşürüz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR