Ana SayfaenstrümantalIslandman'den Godless Ceremony yayında

Islandman’den Godless Ceremony yayında

Islandman’in merakla beklenen üçüncü albümü Godless Ceremony, Danimarka merkezli plak şirketi Music for Dreams etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini aldı. 

Islandman, neredeyse bir yıl önce yayımladığı “Kara Toprak” teklisiyle ilham kaynağının merkezi olan Anadolu’dan başladığı üçüncü albüm yolculuğunu, Kuzey Afrika çöl blues ustaları Tamikrest’i (Tarhamanine Assinegh) ve Kuzey Hindistan’ı (Drums Of Colca) ziyaret edip Huaira’nın etkileyici vokaliyle Ekvador’un tropik bölgelerine (Amarnos Ahora) inerek tamamladı. Grup, kendi kurduğu ses dünyasında zahmetsizce dolaşarak 10 şarkıdan oluşan müzikal bir hikâye anlatımı yarattı.

“Ruhani bir törene katılabilir, doğaüstü güçlerin peşine düşebilirsin, fakat bazen mutluluğu küçük detaylarda, günlük işlerinin arasında bulman gerekir.” cümlesiyle manevi boyut kazanan Godless Ceremony, müzikal olarak balearic, house, down-tempo ve electronica janrları arasında dolaşıyor. Albümün kapak tasarımı Eralp Güven, Spotify canvas tasarımları ise Dağhan İş imzası taşıyor.

SIRADA İNGİLTERE TURNESİ VAR

Godless Ceremony’nin hemen öncesinde İsveç, Danimarka, Almanya ve İsviçre’de 10 konserlik bir turneye çıkan Islandman, Kasım ayındaysa İngiltere’de sahne alacak. Grup, 5 Kasım’da York’ta başlayacak İngiltere turnesini 9 konserin ardından 14 Kasım’da Oxford’da sonlandıracak.

ISLANDMAN BANNER 3

Tolga Böyük’ün 2010 yılında hayata geçirdiği Islandman projesi, ilk dönemde bağımsız olarak yayımladığı tekliler ve kısaçalarla kendi çizgisini yarattı. 2017 yılında Islandman ile Music For Dreams’in yolları kesişti. Grubun şimdiye kadar yayımlanan Rest In Space (2018), Kaybola (2020) ve Godless Ceremony (2021) albümlerinde Music For Dreams’in etiketi yer aldı. Bu üç albümün yanı sıra Islandman, perküsyonda Eralp Güven ve gitarda Erdem Başer’in eşlik ettiği özenli ve büyüleyici canlı performanslara sahip.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR