Ana SayfaelektronikIslandman'den yeni single: "Amarnos Ahora"

Islandman’den yeni single: “Amarnos Ahora”

Büyüleyici müziğini saykedelik ve elektronik tınılarla zenginleştiren Islandman, “Amarnos Ahora” adındaki yeni single’ını yayınladı.

Islandman, sonbahar aylarında çıkacak yeni albümü Godless Ceremony’den üçüncü teklisi için Ekvadorlu şarkıcı Huaira ve perküsyon virtüözü Jacob Andersen’in Bongo Entp. projesiyle bir araya geldi. “Amarnos Ahora”da farklı coğrafyalardan taşınan folklorik sesler, Islandman’e özgü elektronik motiflerle buluşarak yeni bir ifadeye dönüştü.

Kopenhag merkezli plak şirketi Music For Dreams etiketiyle yayımlanan “Amarnos Ahora” ile Islandman, bir sabah kahvesine eşlik eden dans hareketleriyle iyileşmek için gerekli olan süper güçleri ortaya çıkartıyor. Yakın zamanda vefat eden Jacob Andersen’in parlak perküsyon performansıyla kutsadığı “Amarnos Ahora”, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

ISLANDMAN BANNER 3

Tolga Böyük’ün 2010 yılında hayata geçirdiği Islandman projesi, ilk dönemde bağımsız olarak yayımladığı tekliler ve kısaçalarla kendi çizgisini yarattı. 2017 yılında Islandman ile Music For Dreams’in yolları kesişti. Grubun şimdiye kadar yayımlanan Rest In Space (2018) ve Kaybola (2020) albümlerinde Music For Dreams’in etiketi yer aldı. Bu iki albümün yanı sıra Islandman, perküsyonda Eralp Güven ve gitarda Erdem Başer’in eşlik ettiği özenli ve büyüleyici canlı performanslara sahip.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR