Ana Sayfacazİstanbul Caz Festivali'nde bu hafta sonu

İstanbul Caz Festivali’nde bu hafta sonu

28.İstanbul Caz Festivali, İstanbul’un dört bir yanında müzikseverleri ağırlıyor. TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen festivalde cazın ve güncel müziğin dikkat çeken yeni sesleri ve usta isimleri başarılı performanslarıyla sahnede olacak.

Gece Gezmesi
18 Eylül Cumartesi, 19.00, Beykoz Kundura

Festivalde geçtiğimiz yıllarda Kadıköy’ün birbirinden güzel mekânlarında “Festival içinde festival” havası yaratan Gece Gezmesi, farklı sahnelerle Beykoz Kundura’da hayat bulacak. Projeye verdiği destekle +1 de caz severlerin keyfine artı bir katacak. Geceye Türkiye’den “caz ve ötesi”nin en başarılı isimlerden Alp Ersönmez ve Çağrı Sertel; Dilan Balkay, Udgang Trio ve Kâzım gibi bağımsız sahnenin yeni ve ilginç isimleri konuk olacak. Konserler, “Vitrin: Türkiye Güncel Müzik Buluşması” kapsamında aynı gün gerçekleştirilecek Vitrin panellerine de ev sahipliği yapacak Beykoz Kundura’da, Kundura Sahne işbirliğiyle yapılacak.

Parklarda Caz : Fainschmitz
18 Eylül Cumartesi ve 19 Eylül Pazar 

Festivalin yeşille cazı bir araya getiren Parklarda Caz konserleri her yaştan takipçisini İstanbul’un farklı parklarına davet etmeye devam ediyor. Beş güne yayılarak İstanbul’un beş farklı parkında ücretsiz olarak gerçekleştirilen konserlerde yerli sahneden isimlerle Genç Caz gruplarının performanslarının yanı sıra Viyana esintilerini parklara taşıyacak Fainschmitz sahnede olacak. Müziğini Bursa ve İstanbul gazinolarından dünyaya açan, geçen sene de festivalin Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nü alan Barbaros
Erköse de emektar klarneti ile sahneye çıkacak.

● 18 Eylül Cumartesi, August, Fainschmitz, Barbaros Erköse, Beylikdüzü Yaşam Vadisi
● 19 Eylül Pazar, Caz Cuz, August, Fainschmitz, Sanatçılar Parkı, Beşiktaş

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR