Ana SayfaHaberlerİstanbul'da açık alandaki konserler iptal edildi

İstanbul’da açık alandaki konserler iptal edildi

İstanbul Valililği  Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklere itibaren hiçbir surette müsaade edilmeyecektir” denildi. Kararlar, 14 Eylül’de saat 08.00’den itibaren uygulanacak.

İstanbul Valiliği, korona virüsü salgınına ilişkin yeni tedbirler kapsamında şehirde gerçeklenmesi planlanan konser ve gösterileri iptal etti.

İstanbul Valiliği açıklaması şöyle:

“Kültür ve Turizm Bakanlığı veya İstanbul Valiliği Günübirlik Deniz Turizmi Kurulunca belgelendirilen gezi, spor, eğlence amaçlı olarak faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında, gezi, tur ve restoran teknelerinde, ticari yatlarda, Şehir Hatları işletmesi, Turyol, Dentur, Avrasya, Mavi Marmara gibi işleticiler tarafından gezi, spor, eğlence amaçlı olarak; deniz turizmi hizmetinde faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında; düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi ve nişan gibi etkinliklere hiçbir surette müsaade edilmeyecektir.”

İstanbul Valiliği’nin 14 Eylül’den itibaren konser, festival ve etkinliklerin yasaklanmasına dair kararı, sanat dünyasının tepkisini çekti. Sanatçılar AVM gibi birçok sosyal alanın insanlarla dolu olmasına rağmen, sanat etkinliklerinin yasaklanmasının tutarsızlık olduğunu vurguladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR