Ana Sayfaalternatifİstanbullu topluluk Bravo Zulu’dan İlk Şarkı "Rıfkı"

İstanbullu topluluk Bravo Zulu’dan İlk Şarkı “Rıfkı”

Alternatif- rock dünyasına yeni bir soluk getiren Bravo Zulu, ilk şarkıları “Rıfkı”yla dinleyiciyi selamlıyor. Grubun heybesinde üç yeni şarkı daha var.

Daha önce Art’ist ismi ile kurulan ve Akustikhane’nin Akusticontestyarışmasına katılıp, kazanan grup daha sonra ismini Bravo Zulu olarak değiştirip müzik hayatına devam etti. Ekibin; yarışmanın ardında prodüktör Cüneyt Yamaner ile birlikte kaydettikleri dört şarkıdan ilki “Rıfkı”

İçinde nefesli enstrümanların dikkat çektiği enerjik alternatif-rock parçası; Üçüncü Yeniler diye adlandırılan janraya farklı bir yaklaşım getiriyor.Şarkıya ismini veren “Rıfkı” hergün karşılaştığımız hayatı bize zindan eden hayali bir kahraman… Bravo Zulu; “Rıfkı”nın ardından hazır olan diğer üç şarkısını da önümüzdeki günlerde müzikseverlerin beğenisine sunacak.

BRAVO ZULU NEDİR? Bravo ve Zulu denizcilik sinyal bayraklarının, yani “BZ” olarak da adlandırılan Bravo Zulu’nun kombinasyonu, tipik olarak bayrakçı veya ses radyosu tarafından iletilen, eylemler, operasyonlar veya performans açısından “İyi Yapıldı” anlamına gelen bir deniz sinyalidir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR