Ana SayfaMüzikJack White hakkında az bilinenler

Jack White hakkında az bilinenler

Madem bugün Jack White’ın 47. doğum günü, o zaman Jack White hakkında az bilinenler denizine doğru yelkenler fora!

Yer aldığı gruplar

Hayır, tabii ki The White Stripes‘dan bahsetmeyeceğiz. Yer aldığı diğer iki gruptan bahsedeceğiz. 2005 yılında kurulan Reconteurs‘ün hem gitaristliğini hem de vokalistliğini yaptı. ‘Steady as She Goes’ şarkısını zaten biliyorsunuzdur. Hatta klibini de Jim Jarmush yönetiyor. Grup verdiği bir aranın ardından 2019’da tekrar bir araya geldi ve “Help Us Stranger” albümünü çıkarttı.

Jack White aynı zamanda The Dead Weather grubunun da bir parçası. Grup, Alison Mosshart (the Kills), Dean Fertita (Queens of the Stone Age) ve Jack Lawrence (the Raconteurs) ekibinden oluşuyor. Her ne kadar 2015’teki “Dodge and Burn”den beri albüm yayınlamasalar da tam olarak dağıldılar da diyemeyiz. Daha çok her üyenin esas gruplarının çok yoğun olması diyebiliriz.

Telefon konuşmanızı bitirin

Jack White konserlerinde insanların telefonuyla haşır neşir olmasından rahatsız oluyor. Konserlere insanların telefonlarını değil insanların suratlarını görmeye geldiğinden dem vurup duruyor. Öyle ki işi bir adım ileri götürmüş ve bir markanın, sadece belli bölgelerde kilidi açılan bir sistemini kullanmaya karar vermiş. Tabii bu bahsettiğim 2018 yılında gerçekleşiyor. Kim bilir şu an nasıldır…

Dine olan bağlılığı

Jack White aslında bir müzisyen değil, rahip olmayı planlıyor. Katolik bir ailede yetişen White, öncelikle rahipleri yaşlı buluyor ve kendi jenerasyonuna kimin sesleneceğini düşünüyor. Ardından ise zamanla bu fikirden uzaklaşıyor. Ama yine de bu Jack White‘ın ruhban okuluna gittiği gerçeğini değiştirmiyor.

3 evlilik 2 boşanma

Magazine girmeden olmaz dedik. The White Stripes çıktığı zamanlarda bizler Jack ve Meg‘i kardeş zannediyorduk. Sadece zannetmiyorduk, onlar da öyle olduğunu söylüyorlardı. Fakat bir zaman sonra ortaya çıktı ki aslında evlilermiş! İlişkilerinden ziyade müzikleri ile ilgilenilmesi için böyle bir yalan söylemişler -saçma kabul edelim- Evlilikleri gibi müzikleri de yürümedi tabii sonra. White, ardından kliplerinde de oynayan model ve müzisyen Karen Olsen ile evleniyor. Bir çocuk sahibi oluyorlar ve 8 yılın ardından boşanıyorlar. White en son bu sene kendisi gibi müzisyen olan Olivia Jean ile evleniyor.

jack white

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR