Ana SayfaMüzikJennifer Lopez'in dilimize dolanan 9 hit şarkısı

Jennifer Lopez’in dilimize dolanan 9 hit şarkısı

Pazar gününe enerjik bir başlangıç yapmak istiyorsanız, Jennifer Lopez’in baştan sona ezbere bildiğimiz 9 hit şarkısını derlediğimiz yazımızı kaçırmayın.

Bugün günlerden JLo! Kim derki sahnenin tozunu attıran bu Latin güzeli 53 yaşında. Ben Affleck‘le adeta hayatının ikinci baharını yaşayan Jennifer Lopez bugüne kadar onlarca şarkıya imza attı, sekiz stüdyo albümünün yanı sıra birçok tekli çıkardı ve işbirliklerinde yer aldı. Biz de Lopez‘in diskografisinde bir yolculuğa çıktık ve haftalarca müzik listelerinde kalan, kanımızı kaynatan hit şarkılarını derledik. Bu arada Lopez‘in çok yönlü kariyerini anlatan ve spot ışıkları altındaki o stresli dünyayı da gözler önüne seren, “Jennifer Lopez: Halftime” belgeselini izlemenizi öneririz.

‘If You Had My Love’

Jennifer Lopez‘in ilk albümü “On the 6” öyle bir albümdü ki içinde sayısız hit barındırıyordu. İşte o şarkılardan ilki olan ve Lopez‘le tanıştığımız ‘If You Had My Love’la açılışı yapıyoruz.

‘Let’s Get Loud’

Yine aynı albümde yer alan ‘Let’s Get Loud’ en az sözleri kadar klibiyle de aklımıza kazınan şarkılardan. Parçanın video klibi 1999 FIFA Kadınlar Dünya Kupası sırasında canlı olarak çekilmişti ve o coşkuyu unutmak imkansız. Bu arada bu şarkıyı aslında Gloria Estefan‘ın seslendireceğini ama sonra Lopez‘e pasladığın da not düşelim.

‘Love Don’t Cost a Thing’

Lopez‘in ikinci stüdyo albümü “J.Lo”nun çıkış şarkısı olan ‘Love Don’t Cost a Thing‘, 2001 yılında Billboard Hot 100 listesinde 21 hafta boyunca kalmayı başardı.

‘Jenny from the Block’

2002 yılında çıkardığı üçüncü stüdyo albümü “This is Me…Then”deki hitlerden biri olan ‘Jenny from the Block’un klibinde Ben Affleck‘in de yer aldığını hatırlıyor musunuz?

‘I’m Real’

Jennifer Lopez‘in Ja Rule ile bir araya gelerek seslendirdiği ‘I’m Real’ın remix versiyonu yayınlandığı anda Billboard Hot 100 listesinde birinci sıraya oturdu ve beş hafta boyunca yerini korudu.

‘On the Floor’

2011 yılında çıkardığı “Love?” albümünde yer alan ‘On The Floor’ Lopez‘in gelmiş geçmiş en başarılı şarkısı kabul ediliyor. Pitbull ile birlikte seslendirdiği şarkının klibi 1,9 milyar kez izlenmeye sahip.

‘Get Right’

“Rebirth” albümü Jennifer Lopez‘in iki yılı aşkın süren sessizliğini bozduğu ve albümün adı gibi yeniden doğduğu bir dönemi simgeliyor. Bu albümdeki ‘Get Right’ ise albümün hit şarkısıydı.

‘Ain’t your mama’

Feminist hareketin ikinci dalgasının sembolü haline gelen ‘Ain’t Your Mama’, 2016 yılında yayınlandı ve birçok Avrupa ülkesinde dört yılı aşkın bir süre hit’ler arasındaki yerini korudu.

‘Waiting for Tonight’

Ve kapanışı yine ilk albüme geri dönerek yapıyoruz, çünkü bizce ‘Waiting for Tonight’ üstünden kaç yıl geçse de her zaman hit kalmaya devam edecek.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR