Ana SayfarapJoker: "Rapçi olmasam kaleci olurdum"

Joker: “Rapçi olmasam kaleci olurdum”

Türkçe rap’in başarılı isimlerinden Mete Erpek, nam-ı diğer Joker, Instagram hesabında bir soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi.

Rap müziğin başarılı isimlerinden Joker, Instagram hesabında bir soru cevap etkinliği gerçekleştirdi. Takipçilerinden gelen soruları yanıtlayan Joker, albüm yerine şarkılarını teker teker yayınlayacağını da sözlerine ekledi. İşte o soru-cevap etkinliğinden dikkat çekenler…

Raptan gayrı neyin var abi?
Kızım.

Nasıl başladın bu işe?
Karar vermek diye bir şey yok. Duyduğum ve gördüğüm şeyin hiphop olduğunu fark ettiğimde zaten hep yapmak istiyordum sadece nasıl yapılacağını bilmiyordum.

Rap diye bir şey olmasaydı şu an hangi mesleği yapıyor olurdun?
Eskişehirspor kalecisi olurdum muhtemelen ve kümeye düşmezlerdi.

İlerde Fuat Ergin gibi okul açıp ders vermeyi düşünüyor musun?
Fuat Ergin okulu beynimde. Sen de benim okulumu açabilirsin ama açılışa gelemem.

Hayki’yle iptal edilen parça yerine Hayki-Joker ikilisinden bir parça gelir mi?
Çok isterdim ama kimseye düet için yalvaramam.

Neden Katliam 4’te yoksun?
Herkesle aram iyi değil olmasın da zaten.

Tepki ile aranızdaki olay nedir?
->Program Ekle/ Kaldır
->Internet Explorer
->Kaldır
->Emin misin?

Kesinlikle!

Türkçe rapta en sevmediğin isim?
Sehabe sanırım.

Stabil ile takipleşiyorsunuz, birlikte bir parça gelir mi?
Neden takip ettiğini bilmiyorum. Beni takip ettiği için geri döndüm. Henüz konuşmadık.

Önceden dissleştiğin ama şimdi konuştuğun MC var mı?
Anıl Piyancı.

JOKER KİMDİR?

Joker, 1987 doğumlu Eskişehirli rap sanatçısı. Hip Hop kültürüyle 14 yaşında tanışan Joker, ilk demolarını kaydetmeden önceki dönemde bir süre graffiti sanatıyla ilgilendi ve lise arkadaşıyla birlikte İrtibat grubunu kurdu. 2001 yılında kendi sözlerini yazmaya ve rap müzikle ilgilenmeye başladı. Kariyeri boyunca Rhymestein, Yaşamak Öldürür, Microphone Show, Element gibi önemli albümlere imza attı. 2011 ve 2012 yıllarında katıldığı freestyle yarışmalarında dereceler elde etti. Türkçe rap’in emektar kalemlerinden Ceza, Ayben, Fuat Ergin, Dr. Fuchs, Sirhot, Yener Çevik, Lewo ve URA ile çalışma fırsatı yakaladı. 17 yılı aşkın aktif müzik kariyerinde kendi müziğini üretmesinin yanında bir çok rap sanatçısının prodüktörlüğünü, ses mühendisliğini ve vokal koçluğunu yaparak işin mutfağında söz sahibi oldu. 2014-2016 yılları arasında kendi stüdyosu Hiphopjobz’ın başına geçerek, çok sayıda müzisyenin kayıtlarına ev sahipliği yaptı. DokuzSekiz Müzik ve Sony Müzik sanatçısı olduğu dönemlerde 2 market albümü ve çok sayıda tekli proje yayınladı. 2019 yılında DMC ile anlaştı. En beğenilen çalışmalarını Jokzilla ve King Size koleksiyonlarında birleştirerek Türkçe rap tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Çocuklar isimli üçlemeyle ülkemizin ve dünyanın sosyal problemlerini dile getirerek adını ülke çapında kanıtlamayı başardı. 2020 yılında kurucusu olduğu Hiphopjobz stüdyosunu yeni bir kadroyla markalaştırdı ve Eskişehir’deki müzik/video prodüksiyonu alanında yaratıcı fikirlere açılım sağladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR