Ana SayfaHaberlerJoker ve Miraç'tan Spotify'a "Kural" tepkisi

Joker ve Miraç’tan Spotify’a “Kural” tepkisi

Joker ve Miraç, “Kural” adını verdikleri yeni şarkılarını yayınladı. İkili, YouTube trendlere girmelerine rağmen Spotify’ın Türkçe rap listesinde olmadıkları için sitem etti.

Sözleri Joker ve Miraç, müziği Miraç imzalı olan “Kural” Mehmetcan Dinç yönetmenliğinde çekilen videosuyla Hiphopjobz ve Rünyapro etiketiyle yayınlandı. Miraç, bu tarihi seçme sebeplerini de şöyle açıklamıştı: “Bu şarkıyı 24 Temmuz’da yayınlama sebebimiz, Mete’nin kızı Başak ve benim oğlum Sâki’nin 24 Temmuz’da doğum günlerinin olmasıydı. Bu tesadüf bizi epeyce şaşırtmıştı. 🙂 Ben de bir kaz daha buradan kutluyorum doğum günlerini.. Şarkı sizde!”

Video, YouTube trendlerde 34 numarada yerini aldı. Ancak şarkı, yayınlandığı gün Spotify Türkçe Rap listesinde değildi. Joker ve Miraç, bu duruma resmi Twitter hesaplarından şöyle tepki gösterdi:

Joker: “Aslında bu liste olayını çok dert etmem ama ortak proje olduğu için merak ediyoruz şarkı niye Türkçe Rap listesinde yok? Dün akşam Twitter gündemindeydik, şu an YouTube trend’deyiz daha ne kadar rezil olacaksınız?”

Miraç: “JokerMiracKural SpotifyTurkey #TürkçeRap listesinde neden yok? Bunun kriteri nedir? Şarkının daha nasıl bir etki yapması gerekiyor? 1.5 yıldır 10 küsür çıkışımdan 1 tanesi bile bu listeye alınmadı. Joker ile yapıyoruz yine alınmıyor. Neden adil olamıyorsunuz?”

Joker 27 Temmuz’da ise “Şarkıyı Türkçe Rap listesine almışlar bunu neden yapmışlar bilmiyoruz” açıklamasını yaptı.

Ekran Resmi 2020 07 29 10.03.55
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR