Ana SayfarockJourners'tan sürpriz şarkı: "Mumya"

Journers’tan sürpriz şarkı: “Mumya”

Neo-psikedelik rock türünün sevilen ekibi Journers’tan yeni şarkı zilleri çalıyor. Grup, “Mumya” single’larını klibiyle birlikte yayınladı.

Gitar, vokal, klavye ve prodüksiyonda Burak Yeşildurak, vokalde oyunculuğuyla da tanıdığımız Metin Akdülger ve gitarda Mehmet Can Erdek’ten oluşan Journers yeni şarkıları “Mumya”yı yayınladı.

“Mumya”nın animasyon klibi de Berk Yeşildurak imzalı. Berk Yeşildurak’ın portfolyosuna buradan ulaşabilirsiniz.

JOURNERS

Klipte can sıkıntısıyla odasında takılan, kendini değersiz ve sıkışmış hisseden bir mumyayı görüyoruz. Ekranda gösterilen basketbol maçı ve bilgisayar ekranındaki Spotify arayüzü detayları dikkat çekiyor. Derken mumya, oynadığı bilgisayar oyunundaki gibi kendini Mısır çöllerinde dev örümceklerle birlikte buluyor. Bir ara 80’ler etkili afro bir dansçıyla dans pistine geçip ilginç danslar da yapan mumya, bulduğu Journers sörf tahtasıyla çöllerde geziyor, hatta bu tahta sayesinde uçuyor da. İşte müziğin gücü!

Grubun arkadaşıEfe Türkoğlunun şarkı için “Kumpir gibi. Dans ritminde fakat içinde blues, arabesk bir tavır ve psytrance öğeleri barındırmakta” diyor.

Grubun takipçileri de bu klibin bir bilgisayar oyununa dönüşmesini istiyor. Kimbilir, belki gruptan gelecek bir sonraki sürpriz de bu olur…

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR