Ana SayfaHaberlerKaburga James'ten "Akıl Tutulması" yayında

Kaburga James’ten “Akıl Tutulması” yayında

Özgür Dorak’ın çok vokalli projesi olan Kaburga James’ten yeni şarkı geldi. “Akıl Tutulması” adındaki şarkı rock ‘n’ roll enerjisini folk rock, alternatif, indie ve country gibi janralarla birleştiriyor.

1992 yılında Adana’da dünyaya gelen Özgür Dorak, 4-5 yaşından beri müziğe ilgi duyduğunu belirtmekte ve de 2014 yılından beri, üniversite eğitimini de gördüğü Eskişehir’de müzik yapıyor.

Kaburga James projesi, 2019 yılında Eskişehir’de doğdu. Müzik tarzının oluşmasında The Beatles, The Everly Brothers, Simon & Garfunkel gibi çok vokalli grupların etkisi büyüktür. Rock’n roll’dan aldığı enerjiyi folk rock, alternatif rock, indie rock, country gibi janrlarla birleştiren Kaburga James; “Akıl Tutulması” isimli sekizinci teklisini 27 Mart’ta yayınladı.

Sanatçı, Kaburga James projesi hakkında şunları söylüyor:

“Kaburga James projesi, bir süredir üzerine düşündüğüm bir projeydi. Müzikle ilgilenmeye başladığımdan beri beste yapan birisi değilim. Aksine geçtiğimiz yılın sonlarında böyle bir işe girmeye karar verdim ve Kaburga James projesi burada ortaya çıktı. Bu projede Rock’n Roll, country rock, indie rock gibi janrları bir potada eriterek kendi sound’umu yaratmak gayesindeyim. Üretim tarafında amaçladığım şey ise, bir aylık aralıklarla -hatta mümkünse daha bile kısa- bestelediğim ya da besteleyeceğim şarkıları yayınlamak. Üretimin hiç durmayacağı bir proje olsun istiyorum. Yıllar sonra baktığımda Bob Dylan gibi, geride 900 tane şarkı bırakmış olmak beni mutlu eder :)”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR