Ana SayfaakustikKadınlar AN Vokal’in Heyamo’sunda birleşti

Kadınlar AN Vokal’in Heyamo’sunda birleşti

AN Vokal, Laz halk şarkısı Heyamo’yu altı sesli olarak yeniden yorumladı. Kadın imecesiyle özdeşleşen türkü, Haluk Polat’ın çok sesli düzenlemesiyle Mart ayında yayımlandı.
Topluluk, 8 Mart Kadınlar Günü için özel olarak hazırladığı videoda çeşitli şehir ve iş kollarında hayatın her alanında var olan kadınları emek, tutku ve sevgi ekseninde birleştiriyor.
Geçtiğimiz dönemde “Erkilet Güzeli”, “Uzun İnce Bir Yoldayım”, “Bu Tepe Pullu Tepe”, “Yoğurt Koydum Dolaba”, “Sareri Hovin Mernem” ve “Le Hanım” türkülerini çok sesli yorumlayarak dinleyicilere sunan AN Vokal, yedinci teklisi “Heyamo” ile tüm kadınları birlik olmaya çağırıyor.

2015 yılında Haluk Polat tarafından kurulan AN Vokal, halk şarkılarını Haluk Polat’ın çok sesli düzenlemeleriyle yorumlayarak dinleyiciyi yeni bir yolculuğa çıkarıyor. AN Vokal’in amacı bu toprakların çok renkli ve dilli kültürünü, çok sesli müzik penceresinden yorumlamak, bu toprakların öykülerini anlamak, anlatmak ve gelecek kuşaklara farklı bir bakış açısıyla taşımak.

AN Vokal; Birsen Sığınak, Didem Çimen, Elif Kozan (solist), Gonca Karakuş Soya, Gülşah Gülebakan, Güneş Ertaş Polat, Hüseyin Recepoğlu, İrem Kefeli Ünalan, Kerem Demirkaya, Nurevşan Kırçiçek, Özgür Akbaba, Selim Temiz ve Seyran Kurtuluş Öztürk’ten oluşuyor.
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR