Ana SayfaalternatifKalaha, yeni şarkısı "Özgürüm Ben"e geri sayımda

Kalaha, yeni şarkısı “Özgürüm Ben”e geri sayımda

Kalaha, 13 Kasım’da şubat ayında yayınlayacakları MYSTAFA isimli yeni albümlerinde yer alacak en yeni çalışması “Özgürüm Ben”i dinleyicilerinin beğenisine sunacak.

Daha önce yayınladığı “Çok Küstüm”le dinleyicilerin dikkatini çeken Danimarka ve Türkiyeli grup Kalaha, yeni albümleri MYSTAFA‘yı 5 Şubat’ta yayınlayacak.

Yeni şarkı “Özgürüm Ben”, temel hissiyatını Türk müziğinden alan ve Türk müziği çerçevesinde özgürlüğe duyulan saygı ve övgüyü anlatıyor. Kalaha grubu, dünyanın her yerinden müzikal esintiler alıp, müziğini olabildiğince geniş bir yelpazeye yaymaya çalışan bir grup. “Özgürüm Ben”, Türkçe saykodelik ve 70’lerin Türkçe funk müziğine bir örnek. Ekip bu şarkıda Covid-19 nedeniyle yaşanan karantina sürecinde yaşam alanlarının küçülmesi üzerine hissettikleri klostrofobiyi anlatmaya çalışmış.

Hilal Kaya 2

Kalaha’nın yeni şarkısında “Çok Küstüm” ve “Eymen” şarkılarında da birlikte çalıştığı Hilal Kaya’ya ver vermiş.

Müzikal olarak Kalaha, dünyanın her yerinden yeni müzikal esintiler edinip yelpazesini çok geniş tutmaya çalışan bir grup. Sözlerini Hilal Kaya’nın yazdığı “Eymen” isimli şarkıları Danimarka’da henüz sonuçlarının açıklanmadığı, Danimarka Müzik Ödülleri ”Roots” kategorisinde yılın en iyi şarkısı adayı gösterildi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR