Ana SayfaalternatifKalaha'nın yeni albümü Mystafa yayınlandı

Kalaha’nın yeni albümü Mystafa yayınlandı

Pek çok dilde şarkı yapan Danimarkalı Kalaha, yeni albümleri Mystafa‘yı dinleyiciyle buluşturdu.

Gitarda Niclas Knudsen, klavyede Jens “Rumpistol” Christiansen, bilgisayarda Mikael “Spejderrobot” Elkjær, davulda Emil De Waal’den oluşan Kalaha ekibi, daha önce vokalde Hilal Kaya’nın olduğu “Çok Küstüm”, “Eymen” ve “Özgürüm Ben” gibi şarkılarıyla dikkat çekmişti.

10 şarkıdan oluşan vevafro jazz, anatolian funk ve dünya müziği örnekleri içeren albümde Hilal Kaya’nın seslendirdiği “Eymen”, “Özgürüm Ben” ve “Laga Luga” isimli üç adet Türkçe çalışma yer alıyor. Grup, Danimarka’da yeni gelen Covid-19 tedbirleri yüzünden, 7 Şubat günü Kopenhag’da vereceği tanıtım konserini Mayıs ayına ertelemek zorunda kalmış.

Ekip, Mystafa albümünü şu sözlerle anlatmıştı: “Yakında çıkacak olan yeni albümümüz Mystafa’da Brezilya, Mali, Türkiye, Danimarka, ABD’den müzik stili  ve 70’ler, 80’ler, indie rock, Americana, psychedelia ve birçok farklı elektronik tarz var. Bir bakıma, korona yüzünden evde kalarak dünyayı geziyor ve albümümüzde hâlâ tüm şahane uluslararası müzik konuklarıyla birlikte çalışabiliyoruz. Albümümüzün adı olan Mystafa ise bize göre müziği yansıtıyor: Hem mizah tadı var, hem de mistik bir Orta Doğu ismi olan Mustafa’nın bir karışımı… Grubumuzun adıyla birlikte kulağa hoş geliyor.”

BANNER 5

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR