Ana SayfaalternatifKalben 29 Aralık'ta Hayal Kahvesi'nde

Kalben 29 Aralık’ta Hayal Kahvesi’nde

Alternatif sahnenin üretken müzisyenlerinden Kalben 29 Aralık’ta Hayal Kahvesi Kocaeli’nde sahne alacak. 

Kalben Folk, blues ve akustik pop öğelerini bir araya getiren Kalben, kısa zamanda kendi sözlerine ve sesine has bir kitle ile buluşma şansına erişti. Şiirlerini özgürce paylaşmaktan, dünyanın her köşesini müzikle gezme fikrinden ve sanatın her dalından ilham alan Kalben çocukluğundan beri kendine hikaye anlatıcısı gözüyle bakıyor.

Belki de müziğinin her yaştan, kültürden ve sosyo-ekonomik durumdan insanı kavraması ve birbirlerine sarılıyor olmaları bu “dış göz” kalenderliği sayesinde gerçekleşiyor.

Üçüncü stüdyo albümü Kalp Hanım’ı Mart 2020’de küresel sağlık krizini, yangınları, afetleri atlattığımız ve şifalandığımız aydınlık, adaletli ve eşit günlerin ümidiyle yayınladıktan sonra aynı sene içinde Perişahı’nın Kızı, Ne Güzel Yerlerin Var gibi özgün şarkıların yanı sıra Nükhet Duru ve Erol Evgin gibi değerli sanatçılarla da düetler paylaştı.

2016’da yayınlanan ve gerçek adı olan Kalben ismini taşıyan debut albümü dijital platformlarda altın plağa layık görülür ve birçok ödül alırken 2017’nin sonbaharında yayınladığı Sonsuza Kadar Kalben‘in müzik yolculuğunda duvarda açan bir çiçek gibi zerafet ve sükunetle sanatçıyı en uzak yerlere, New York’tan Rusya’ya kadar götürdü.

Ülkesini ve gezegenini müzik ve sanat yoluyla keşfetmeye devam eden Kalben, beraber iyileştiğimiz, şiddetsiz ve ayrımcılıksız, yaşayan her canlının hayatına değer verdiğimiz günlere şarkılar söylemeye devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR