Ana SayfaalternatifKalben: "Anne olmam gerekiyor mu benim?"

Kalben: “Anne olmam gerekiyor mu benim?”

Kalben, Jülide Ateş’in sunduğu 40 Soru programına konuk oldu. Popüler müzisyen düşüncelerine dair ilginç detaylar paylaştı.

İşte Kalben’in katıldığı programdan ilginç satırbaşları…

“Ben ataerkil sisteme düşmanım ya çok net. Şovenist erkek yapıya düşmanım. Bir erkek şahsı beni enterese etmiyor. Şahıs olarak erkekler erkek olabilir, ağaç olabilir, masa olabilir…”

“Aşık olduğumuz insaların vücutlarını fetişleştirmeye, cinsiyetlerini vurgulamaya çalışmaları falan çok… offff. Bu kadar sevgisizlik şevkatsizlik… Bu bir kara sinek! Dünyaya bu kadar düşman olmak bu. Bu kara sinek insanı insandan ayırmak. Sevebiliyorum ben. Bir objesi olmadan da seviyorum. Bir çifte bakıyorum, onların mutluluğunu görebiliyorum. Ya da bir çocuk, dedesiyle birlikte kuşlara yem verirken. Ya da iki adamı öpüşürken görünce. Bir kadın görüyorum hayatını istediği gibi yaşıyor, öyle giyiniyor. Ben insanlara bayılıyorum.”

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Kalben (@kalbenben)’in paylaştığı bir gönderi

“O kadar çok çocuk var ki dünyada. İlla benim genlerime sahip olması gerekiyor mu ona sarılabilmem için? Anne olmam gerekiyor mu benim? Bu soruların yanıtını aradım ama onun yerine müzik yapmaya karar verdim.”

“Göbeğimizden, tüyümüzden, çatlağımızdan, ayak parmağımızdan, şeytan tırnağımızdan, saçımızın dökülmesinden, gözümüzün kırışığından bizi nefret ettirmeye ve utandırmaya çalışan bir güzellik baskısı içindeyiz. Olabildiğince içimden gelen şeyleri paylaşıyorum. Bilge ya da filozof değilim. Müzik severim müzik yaparım.”

Kalben, son olarak 15 Nisan’da Eski Yeniler albümünde yer alan “Doya Doya” şarkısının klibini paylaşmıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR