Ana SayfaalternatifKalben: "Yaralarımı melodilerle sarıyorum"

Kalben: “Yaralarımı melodilerle sarıyorum”

Alternatif müziğin güçlü seslerinden Kalben, BBC Türkçe’nin “Kadınların Savunma Taktikleri” belgesel serisinin konuğu oldu.

Gençliğinde kadın olmaktan utanan biri olduğunu, büyürken kendini topluma kabul ettirebilmek için erkek gibi davranmaya çalıştığını anlatan Kalben, 34 yaşında bu konularla nasıl hesaplaştığını anlattı.

BBC Türkçe’den Esra Yalçınalp’in sorularını yanıtlayan müzisyen, müziğin onun için en büyük kurtarıcı olduğunu da şu cümlelerle anlattı:

“Müzik çocukluğumdan beri benim en büyük savunma yöntemlerimden biriydi. En yakın arkadaşımdı, dostumdu, aşkımdı. Beni nasıl göründüğümden bağımsız olarak kabul etti gitarım ve yazdığım şarkılar… Kendime karşı yalan söylemediğim, insanları manipüle etmediğim, hiçbir şeyi kontrol etmeye çalışmadığım bir alan var etti benim için. Bazı şeylerin, yaraların üzerini melodilerle kapatarak onları iyileştiriyor ve birlikte de iyileştiğimizi görüyorum. Kim olursak olalım, nereden gelmiş olursak olalım… O yüzden çok şanslıyım. Dilerim sizler de bu kadar aşkla yaptığınız bir yer bulursunuz bir şeyler bulursunuz, o aşk içinde böyle yüzersiniz.”


BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR