Ana SayfaalternatifKalben "Son Bir Gece" şarkısının hikâyesini anlattı

Kalben “Son Bir Gece” şarkısının hikâyesini anlattı

Alternatif sahnenin yetenekli isimlerinden Kalben, geçtiğimiz mart ayında yayınladığı Kalp Hanım albümünde yer alan “Son Bir Gece” şarkısının hikâyesini paylaştı.

Kalben, “Son Bir Gece” şarkısının hikâyesini Instagram hesabında takipçileriyle paylaştı. Sanatçı, şarkısını nasıl bir ruh haliyle yazdığını şu satırlarla anlattı:

“Nasılsınız? Neler yapıyorsunuz? Sağlıkta mısınız? Merak ediyorum umutla.. Siz yanıtlarken günün hikayesi gelsin. Uyandırsana beni sevgilim, dediğim Son Bir Gece şarkısını yazdıktan sonra akan senede kendiliğinden kendimle uyanmaktan keyif almayı öğreniyorum. Sevdiğim insanların kahramanı olmayı istemiyorum. Her insan kendi hayatından, kararlarından ve huylarından sorumlu. Hesapları ödemeyi, ortamdaki her insanı güldürmeyi, masanın yıldızı olmayı, güçlü görünmeyi istemiyorum. Egomu beslemenin alemi yok. Ruh bahçesinde canavarlar değil, kediler dolaşsın. Şefkat ve sevgiyi çeşitli yöntemlerle satın almayı değil de sevilmemekten korktuğumu kabullenmeyi ve böyle saçma sapan korkmayı bırakmayı seçtiğim için iyi hissediyorum. Karakter estetiği yaptırmak gibi bir nevi bu operasyon. Temiz bir evde mis kokular içinde oturmak… Balkondan rüzgar… Pencere perdesiz. Bırak, komşular ne göreceklerse görsünler. Güzelliğe bak. Işığa bak. Hayaller kur. Gerçekleşmelerinden bağımsız… Gerçekleşmeleri için çalış. İnsanların tepkileri ruhlarından mı geliyor, korkularından mı? Anlamayı dene. Dürüstlük, kendi gerçeğimi söylemek mi yoksa kırıcı ve yönlendirici olmamayı becerebilmek mi? Görmeyi dene. Cesaret korkmadığını iddia etmek mi, korktuğunu kabul edip yola çıkmak mı? Yürümeyi dene. Güzel eylem değil mi yaşamak? En güzel eylemimiz. Öptüm yaşayıcıları…”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR