Ana SayfaalternatifKalben'den 35 yaş mesajı: "Siz benim şarkılarımsınız"

Kalben’den 35 yaş mesajı: “Siz benim şarkılarımsınız”

Alternatif sahnenin sevilen seslerinden Kalben, doğumgünü olan 17 Ocak’ın birkaç gün öncesinde dans ettiği doğal bir videosunu takipçileriyle paylaştı.

17 Ocak’ta 35 yaşına girecek olan sanatçı, neşeyle dans ettiği videosunda şu satırlara yer verdi:

“Ne zaman dans ettiysem neşelendim. Siz de kendinizi mutlu edecek, neşelendirecek, enerjinizi yükseltecek aktiviteler; uğraşlar; tutkular buldunuz mu? Ben bu bağlamda çok şanslı biriyim. Buldum onları. Dans, fotoğraf, müzik, edebiyat, sinema, yürüyüş, meditasyon, ikinci el kıyafetler, şef taklidi yaparak 30 dakikada dört çeşit yemek yapmak, hayvan anneliği; sevdiğim rock yıldızlarına özenmek, onların hikayelerini dinlemek, şarkılarını çalmak, Bowie örneğin ya da Lennon ya da Patti Anne… Sonra tembellik.. Tembelliği de çok seviyorum. Çalışmayı da… Üretken olmazsam yaşayamam. Hiçbir aşk, ilişki, sevgili müzikten ve yazma eyleminden daha yakın olamaz. Olmasın da. Bakın, bunu istemediğimi ve bunun bana imkansız olduğunu bilmek öyle muhteşem bir güç kaynağı ki.. Biriyle bütünlenmiyoruz. Kendimizle ve tüm hayatımızla, içinden geçtiğimiz zamanla bütünlendiğimizde biriyle mutlu olma ihtimaliyle buluşuyoruz. O ‘biri’ 22 yaşındayken sandığım gibi bir ihtiyaç değil. Yalnızlık melankolik değil. Tekillik özgürlükle el ele çoğu zaman. Gönül ister çokken de özgür olsun kalpler.

Öyle seven, sevişen ve sevilen insanlar var etsin kültürlerimiz. Gönül ister dokunduğunu kırmayan; yıkıcı kıskançlıkla ve zorbalıkla sindirmeyen; cinsiyetiyle, sahte gücüyle ezip yok etmeyen bireyler var etsin sistemlerimiz. Vücutlarımız, zihinlerimiz, ruhlarımız çırılçıplak ve özgür kalsın. Ayıplamadan, linç etmeden, sansürlemeden, dışlamadan.. Sarkastik olmadan, aşağılamadan duygularımızı konuşalım, paylaşalım. Ceplerimize şiirler ve melodiler bırakalım birbirimizin.. Narsistleri, zorbaları, ruhsuzları geride bırakalım… 35’e birkaç gün kala enfes özgürlük, dört kanat kuş olma hali.. Dayanışmamızdan hep ilham&merhem aldım. Siz benim şarkılarımsınız. Tüm mesajlarınıza kalbimden bir öpücük. Videoda sevgili Murathan Mungan şiirine yaptığım beste Ben Uyurken Tut Beni çalıyor kulaklığımda. Kayıt stüdyosundayım..Klavsenlerin yükseldiği kısımda coşuyorum. Kararlarımı uygulamamda ve hayallerimi duymamda bana yardım eden tüm müzik emekçilerine de bir teşekkür bırakır, dansa kaçarım.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR